Новости
Ракурс
Автопарк ВСУ пополнится бронеавтомобилями «Гюрза-2» со встроенным ИИ. Фото:

ВСУ получат бронеавтомобиль «Гюрза-2» со встроенным ИИ

22 июн 2026, 19:55

Український бронеавтомобіль «Гюрза» отримав покращену модель.

Машину «Гюрза-2» удосконалили на запити військових. Конструктори посилили незалежну підвіску, замінили окремі елементи, встановили шини з покращеними характеристиками. Завдяки цьому у машини зросли показники прохідності та живучості у складних бойових умовах. Міноборони вже кодифікувало покращену модель. Про це 22 червня повідомила прес-служба оборонного відомства.

Зазначається, що повна маса броньовика складає понад 18 т, а вантажопідйомність зросла до 2,5 т. Бронекорпус конструктори обладнали круговим протиуламковим підбоєм, а протимінний захист повинен вберегти екіпаж від наїзду на міну, потужність якої еквівалентна 8 кг тротилу.

«Гюрза-2» отримала системи пожежогасіння моторного відсіку та десантного відділення, комплекс нічного бачення та оглядову телевізійну систему з чотирьох відеокамер з моніторами спостереження. Крім того, ці машини можна оснащувати програмним забезпеченням для моніторингу зовнішнього середовища з використанням штучного інтелекту.

Нагадаємо, Міністерство оборони кодифікувало та допустило до використання в армії вітчизняний електромотоцикл Wolfstorm («Штурмовий вовк»), який розробили спеціально для виконання військових місій за схемою mid drive у складних умовах.

Источник: Ракурс


Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter



Загрузка...