Новини
Ракурс

Солодощі для українців: зроблено в Росії

1 сер 2014, 12:21

Олександра ШУТКО

Як і багато українців, наразі я, зі зрозумілих причин, намагаюся не купувати російську продукцію. Так було і цього разу, коли захотілося придбати солодощі в столичному супермаркеті. Вибір одразу ж припав на продукцію кондитерської фабрики «Рошен». В моєму розумінні, підприємство, що належить нашому президентові, не може випускати російські цукерки. Уявіть собі моє здивування, коли дізналася, що сильно помилялася.


.

Цукерки я вибрала недорогі — іриски. З цікавості вирішила вивчити яскравий фантик, що привертає увагу. Те, що я на ньому побачила, шокувало. Адже де-де, а на цукерках «Рошен» прочитати напис: «Виробник, місце виготовлення: Липецька кондитерська фабрика «Рошен» я ніяк не очікувала.

Спочатку була надія на те, що цей нещасливий ящик з ірисками потрапив до нас з Росії до агресії Путіна проти України. Тому вранці я вирішила знову зайти в той же магазин, щоб подивитися на дату випуску цукерок, розміщену на вітрині. Засмутилася ще більше: там значилося число — 4 червня 2014 року. Тобто цукерки були випущені напередодні інавгурації президента України Петра Порошенка, вже після окупації Криму російською армією і в розпал воєнних дій на сході України. Коли кожен день приходять страшні новини про важкі бої української армії з сепаратистами і імпортованими з РФ терористами на Донбасі, загиблих і поранених...

Днями ЄС, який має тісні економічні відносини з Росією, на захист нашої держави ввів щодо РФ економічні санкції третього рівня, незважаючи на наслідки таких дій, неминучі збитки. Президент України Петро Порошенко привітав такий крок з боку європейських партнерів. Але от сам виявився не готовий вдатися до таких самих заходів.

Пам'ятаємо, як під час недавньої виборчої кампанії він обіцяв продати свій бізнес. Про реалізацію обіцянки не було чути.  Однак згодом з'явилася інформація про його розширення. Зокрема, в червні, за кілька днів до інавгурації, були придбані акції ВАТ «Київський завод експериментальних конструкцій». Днями вийшла інформація про його намір викупити повний пакет акцій Липецької кондитерської фабрики «Рошен», яка активно функціонує на території Росії, приносячи прибуток казні держави-агресора.

Помітний розвиток кондитерського бізнесу Петра Порошенка після його інавгурації відбувся і в Україні. Про що свідчить зростання кількості нових фірмових магазинівз реалізації його кондитерської продукції в Києві.

В Україні вводиться політика жорсткої економії бюджетних коштів з різким знеціненням гривні, інфляцією і масовим відключенням для економії газу населення від гарячого водопостачання, що негативно позначається на добробуті і платоспроможності українців. На черзі — введення воєнного податку в розмірі 1,5% заробітної плати для всього населення України. Хоча до цього моменту саме прості люди піднімали і підтримували українську армію, купуючи за свої гроші бронежилети, каски, форму та продукти харчування солдатам.

Чому наш головний олігарх продовжує співпрацювати з країною-окупантом, непрямо допомагаючи озброювати її армію?

P.S. У прес-службі президента України на прохання прокоментувати сказане вище відповіли: «Ви переплутали Адміністрацію президента з його кондитерською фабрикою «Рошен».

От лишень це не ми «переплутали» бізнес і найвищу  державну посаду.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter