Ракурсhttps://racurs.ua/
Елізабет Блекуелл. Фото: pinterest.com
Гугл присвятив дудл 197-річчю з дня народження першої в світі жінки-лікаря Елізабет Блекуелл (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n100573-gugl-prysvyatyv-dudl-197-richchu-z-dnya-narodjennya-pershoyi-v-sviti-jinky-likarya-elizabet.htmlРакурсГугл (Google) присвятив новий дудл (doodle) 197-річчю з дня народження Елізабет Блекуелл, яка стала першою в світі жінкою-лікарем. Дудл доступний жителям США, Великобританії та Ірландії.
.
Елізабет Блекуелл — перша жінка, яка отримала диплом лікаря в США, та перша жінка, яка потрапила в медичний реєстр Великобританії. Вона завдала удару по соціальним бар’єрам, які забороняли представницям «слабкої» статі медичну практику.
Елізабет народилася в 1821 році, а в 1847 стала студенткою медичного коледжу в Нью-Йорку. Декан не взяв на себе відповідальність зарахувати дівчину, тому питання було винесено на голосування: якщо хоча б один із 150 студентів-чоловіків проголосував би «проти», кандидатура Блекуелл була б відхилена. Молоді люди одноголосно висловилися на користь абітурієнтки.
Після випуску з коледжу Елізабет продовжила навчання в Європі, там же вона почала застосовувати свої знання на практиці. Як і в США, вона часто стикалася з відмовами й утисками лише через те, що не була чоловіком.
Одного разу лікуючи дитину від офтальмологічного захворювання, Елізабет випадково занесла собі інфекцію і осліпла на одне око. Це позбавило її надії стати хірургом, але не позбавило енергії та бажання допомагати людям.
Незважаючи на всі труднощі й перешкоди, доктор Блекуелл після повернення в Нью-Йорк відкрила власну практику, а також зайнялася викладанням, написала кілька наукових робіт і створила медичний коледж для дівчат. Після переїзду до Великої Британії Елізабет Блекуелл організувала там Національне товариство здоров’я і заснувала Лондонську медичну школу для жінок.
Нагадаємо, що Гугл присвятив дудл 50-річчю з моменту першої зустрічі людини з унікальноюрічковою ластівкою.