Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: CNN
«Велика російська пральня»: сім’я Путіна та ФСБ відмивали гроші через філію Danske Bank — ЗМІ (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n101611-velyka-rosiyska-pralnya-sim-ya-putina-ta-fsb-vidmyvaly-groshi-cherez-filiu-danske-bank-zmi.htmlРакурсЧлени сім’ї президента РФ Володимира Путіна і російська Федеральна служба безпеки до 2013 року відмивали значні суми коштів за допомогою філії в Естонії банку Danske Bank. Про це йдеться у розслідуванні Центру розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP, журналісти якого раніше опублікували матеріали про «Райські офшори» та «Панамські документи», пише «Польське радіо».
.
Керівництво Danske Bank знало про це, повідомляють інформатори. Доступ до внутрішнього рапорту інформаторів отримало данське видання Berlingske. Як повідомляє газета, після попереджень про можливе використання філії банку в Естонії з метою незаконної діяльності у 2013 році Danske Bank закрив 20 рахунків, що належали російським клієнтам. Ця ж філія банку у вересні 2017 року опинилася в центрі секретної лобістської операції, коли близько 2,9 млрд дол., які переважно надходили з Азербайджану, пройшли через непрозорі британські компанії.
Як зазначає Guardian, остання інформація стосується «іншої групи компаній, які в основному зареєстровані в Лондоні», а одна з них, Lantana Trade LLP, неправдиво стверджувала, що її діяльність тимчасово припинена, тоді як насправді вона здійснювала операції мільйонами євро на день.
Рапорт інформаторів вказує також, що остаточними бенефіціарами компанії Lantana Trade LLP виявилися росіяни. Danske Bank не зміг встановити їхні особи, але «нібито виявлено, що серед них були члени сім’ї Путіна та ФСБ». ЗМІ інформують, що компанія Lantana Trade LLP була пов’язана з російським банком RZB, членом правління якого в той час був двоюрідний брат Путіна Ігор. Цю інформацію передано естонській фінансовій розвідці та правлінню Danske Bank, проте останній почав офіційне розслідування лише у 2017 році, не повідомляючи про цей факт Велику Британію.
У Danske Bank заявляють, що допоки розслідування не завершиться вони не надаватимуть жодних коментарів. Також банк неспроможний надати інформацію про конкретних клієнтів, але «весь портфель, якого стосується справа, був ліквідований».
Нагадаємо, торік стало відомо, як працювала схема відмивання грошей за участі 5140 компаній в 96 країнах. Протягом чотирьох років з 2011 по 2014 рік з Росії було виведено понад 20 млрд дол. (близько 700 млрд руб.) через схему, яку міжнародний Центр по дослідженню корупції і організованої злочинності OCCRP назвав «Російська пральня». Журналісти проаналізували 76 тис. банківських проводок.