Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: static.lsm.lv
У школах Латвії навчання нацменшин переведуть на латиську мову
https://racurs.ua/ua/n102617-u-shkolah-latviyi-navchannya-nacmenshyn-perevedut-na-latysku-movu.htmlРакурсСьогодні Сейм Латвії схвалив в остаточному читанні поправки до закону про освіту та до закону про загальну освіту, які передбачають з 2019−2020 навчального року поступовий перехід до навчання нацменшин латиською мовою у середній школі. Про це йдеться на сайті Сейму, пише 112.ua.
.
Поправки вимагають дотримання мовних пропорцій в програмах освіти національних меншин у початкових і середніх класах. Планується, що у 1−6 класах не більше 50% предметів будуть викладатися латиською мовою. У 7−9 класах — не менше 80%, а в середній школі (10−12 класи) навчання буде відбуватися тільки державною мовою.
«Вивчення державної мови є важливою передумовою для забезпечення рівних можливостей для всіх молодих людей в майбутньому. Це питання рівня знання мови, а також згуртованості суспільства», — сказав депутат Сейму Алдіс Адамович.
Він додав, що цей перехід повинен був відбутися ще у 1990 роках, тому тепер дискусії повинні бути лише навколо практичної частини впровадження переходу.
Адамович наголосив, що подібний крок не варто сприймати як загрозу збереженню ідентичності меншин. За його словами, закон не має на меті позбавити дітей рідної мови. Більш того, школи продовжуватимуть вивчати літературу, культуру і мову меншин.
Поправки набудуть чинності 1 вересня 2019 року для першого класу, а для 8−11 класів — 1 вересня 2020−2021 років.
Нагадаємо, в Україні новий закон «Про освіту» набув чинності 28 вересня. Особливо конфліктним аспектом освітньої реформи стало мовне питання. Документом передбачено, що спочатку діти нацменшин вивчатимуть у школах предмети рідною для себе мовою, а в 5−9 класах вводитиметься кілька предметів з українською мовою викладання.