Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: news.pn
Стало відомо, коли суд обере запобіжний захід активісту Бубенчику
https://racurs.ua/ua/n103246-stalo-vidomo-koly-sud-obere-zapobijnyy-zahid-aktyvistu-bubenchyku.htmlРакурсПечерський райсуд Києва сьогодні ухвалив рішення перенести на четвер, 5 квітня, обрання запобіжного заходу активісту Майдану Івану Бубенчику, пише «Українська правда» з посиланням на адвоката Лесю Кляровську.
.
«Суд переніс засідання на четвер, на 10.00», — повідомила вона.
За словами адвоката, таке рішення ухвалив головуючий суддя В’ячеслав Підпалий, обґрунтовуючи його тим, що завантажений роботою за іншими справами.
Кляровська також додала, що захист наполягатиме на звільненні підозрюваного, без обрання будь-якого запобіжного заходу.
Раніше сьогодні Печерський райсуд Києва відхилив клопотання про відвід слідчого судді. Також зі слів адвоката, Бубенчику інкримінують вбивство силовиків 20 лютого2014 року, а справу було внесено до єдиного реєстру кримінальних проваджень 14 лютого 2014 року. Водночас захисник додав, що не виключає об'єднання справи Бубенчика з іншими епізодами, зафіксованими раніше.
Нагадаємо, майданівцю Івану Бубенчику вручили підозру у вчиненні вбивств двох правоохоронців і одного замаху на вбивство. Його підозрюють у злочинах, передбачених ст. 348 (посягання на життя працівника правоохоронного органу) і 115 (умисне вбивство) та ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами) КК України. Сам Бубенчик відкидає звинувачення Генпрокуратури.
3 квітня правоохоронці затримали активіста Майдану і привезли його до Києва, де Печерський райсуд мав обрати йому запобіжний захід. Однак захист учасника Революції гідності заявив відвід головуючому судді, який розглядав справу активіста. Суд спочатку оголосив перерву, а потім переніс засідання.
Нагадаємо, Іван Бубенчик був активістом 9-ї сотні Самооборони Майдану, з якої пізніше вийшов. У фільмі «Злам» — першому з циклу розслідувань «Громадського» «Слідами революції», — він заявив, що 20 лютого 2014 року стріляв у силовиків із будівлі консерваторії. У такий спосіб, за його словами, він сподівався змусити підрозділи «Беркуту» та Внутрішніх військ відступити з площі. Після виходу фільму Генеральна прокуратура допитала Бубенчика як свідка, а також провела обшук у його помешканні.