Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Life.ru
Телеграм проти Роскомнагляду і ФСБ: суд Москви сьогодні може заблокувати месенджер
https://racurs.ua/ua/n103601-telegram-proty-roskomnadzoru-i-fsb-sud-moskvy-sogodni-moje-zablokuvaty-mesendjer.htmlРакурсСьогодні в Росії почалося засідання Таганського суду Москви, який розглядає позов Роскомнагляду до Телеграма (Telegram). Представники месенджера відмовилися від участі у судовому процесі, пише «Медуза».
.
«Роскомнагляд звернувся із заявою про обмеження доступу до Telegram, оскільки порушення закону він не усунув і не надав ФСБ інформації, необхідної для декодування листування», — йдеться в позовній заяві Роскомнагляду.
На засіданні суду представники Роскомнагляду власні вимоги підтримали, а представник ФСБ Росії погодився з ними, пише РБК.
До суду також надійшло клопотання щодо відкладення засідання задля того, щоб представники Telegram могли ознайомитися з документами. Однак російський суд розцінив це клопотання як зловживання правом і відхилив його.
У свою чергу, ЗМІ повідомляють, що інформація про можливе блокування Телеграма викликала в РФ бум на інформацію про способи обходу блокування (VPN і проксі-сервери). Ще торік, коли Роскомнагляд вперше погрожував «закрити» месенджер, Telegram випустив оновлення «для свободи слова». Тепер усередині самого додатку можна налаштувати проксі-сервер, який працює приблизно як VPN. Також майже у всіх звичайних браузерах є розширення або вбудована функція анонімайзера — через неї можна користуватися веб-версією Telegram. Окрім цього, є браузер Tor, а для смартфонів існує безліч платних і безкоштовних VPN-сервісів.
Нагадаємо, з 1 листопада 2017 року в РФ діє закон, за яким будь-анонімайзер (VPN, Tor або проксі-сервер) повинен блокувати доступ до сайтів з реєстру заборонених. Якщо сервіс відмовиться виконувати закон, то вже його адреси заблокують на рівні провайдерів. Станом на кінець лютого Роскомнагляд жодного разу не примушував анонімайзери до виконання закону — для цього йому потрібно розпорядження ФСБ.