Антикорупційна прокуратура та НАБУ перевірять, чи має мер Одеси Труханов майно у Лондоні
https://racurs.ua/ua/n104171-antykorupciyna-prokuratura-ta-nabu-pereviryat-chy-mav-mer-odesy-truhanov-mayno-u-londoni.htmlРакурсСпеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро України перевіряють інформацію про причетність міського голови Одеси Геннадія Труханова до злочинної банди, а також незаконного збагачення і володіння елітною нерухомістю у Лондоні, повідомляє «Українська правда». Про це виданню розповів прокурор Валентин Мусіяка.
Декілька днів тому «ВВС Панорама» з посиланням на The Paradise Papers («Райське досьє» — витік конфіденційної інформації про офшорні активи та власність світових політиків та інших публічних діячів, що стався наприкінці 2017 року) оприлюднила інформацію про те, що Труханов був членом злочинного угруповання й володів частками в офшорах.
Окрім того, його пов’язують із кількома об'єктами нерухомості в центрі британської столиці, зокрема, йдеться про трикімнатну квартиру вартістю 5 млн дол. Усе майно придбано через офшорну корпорацію «Рубікон Груп», чотири компанії якої перебували під контролем мера Одеси.
Мусіяка розповів, що після ознайомлення з матеріалами журналістського розслідування до його авторів спрямували запити, аби отримати джерела інформації, яку вони використовували. Триває перевірка, за результатами якої ухвалять процесуальне рішення щодо вказаного майна. Якщо підтвердиться, що воно справді належить Труханову, на нього можуть накласти арешт.
У НАБУ також вивчають опубліковані матеріали і звернулися до авторів з проханням надати будь-яку додаткову інформацію для подальшого вивчення.
Наприкінці 2017 року преса приписувала Геннадію Труханову володіння десятками офшорів, при реєстрації яких були вказані адреси в Москві та Московській області, а також у тому, що мер Одеси має паспорт громадянина РФ.
Раніше «Ракурс» повідомляв, що 13 лютого Антикорупційне бюро заочно оголосило Труханову підозру у справі про придбання за кошти одеського бюджету колишніх будівель заводу «Краян». Наступного дня мера разом із його заступником Павлом Вугельманом затримали в аеропорту «Бориспіль».
НАБУ до травня планувало завершити розслідування у цій справі. Керівник НАБУ Артем Ситник припускав, що Труханов мав якісь домовленості з чинною українською владою, оскільки вирішив повернутися в Україну після оголошення підозри.
Труханова залишили на посаді одеського міського голови після рішення, яке ухвалив Солом’янський райсуд Києва, відмовивши САП у відстороненні мера через підозру в корупції.
Наприкінці лютого Апеляційний суд підтвердив запобіжний захід Труханову, обраний судом першої інстанції, яким підозрюваного віддали на поруки нардепа від БПП Дмитра Голубова. Того ж дня Солом’янський суд наклав арешт на майно Труханова.