Ракурсhttps://racurs.ua/
Южно-Українська АЕС, фото - Uatom.org
«Геть від Москви!»: вперше енергоблок української АЕС перевели з російського на американське паливо
https://racurs.ua/ua/n108259-get-vid-moskvy-vpershe-energoblok-ukrayinskoyi-aes-perevely-z-rosiyskogo-na-amerykanske-palyvo.htmlРакурсПідприємство «Енергоатом» уперше повністю перевело роботу блоку Южно-Української АЕС на використання палива американської компанії Westinghouse, повідомив «Інтерфакс-Україна».
.
Раніше на цій АЕС практикувалося завантаження блоків паливом і російського, й американського виробництва.
Westinghouse забезпечує тепер роботу третього енергоблоку Южно-Української АЕС і на станції розповіли, що пуск цього реактора не викликав зауважень чи нарікань.
У четвер, 19 липня, голова української Національної енергетичної компанії «Енергоатом» Юрій Недашківський повідомив, що дослідницька експлуатація палива Westinghouse триватиме рік, згодом тут перейдуть до промислового вжитку.
Керівництво атомної електростанції в Южно-Українську розповіло, що до 2020 року має намір повністю перевести на паливо з Westinghouse і другий енергоблок станції. Крім того, «Енергоатом» планує у 2019−2021 роках повністю завантажити американським паливом чотири блоки Запорізької АЕС, а у 2021 році використовувати паливо Westinghouse розпочне третій енергоблок Рівненської АЕС.
Всього в Україні на чотирьох АЕС працює 15 енергоблоків, які проектувалися за радянських часів під паливні елементи, які випускає російська компанія ТВЕЛ. Щоб диверсифікувати поставки, «Енергоатом» уклав угоду з Westinghouse, яку у 2014 році продовжили до 2020 року. У січні цього року контракт став чинним до 2025 року. Співробітництво із американцями дозволить забезпечити ядерним паливом зі США 7 із 15 українських атомних блоків.
Раніше «Ракурс» повідомляв, що наприкінці 2017 року керівництво Рівненської атомної електростанції обговорило з американською компанією Westinghouse Electric Company питання можливої співпраці у сфері ядерної енергетики. Йшлося про поставки систем примусового скидання тиску та тривалого охолодження контайменту для малих енергоблоків РАЕС. Особливу увагу фахівці приділили питанню диверсифікації джерел постачання ядерного палива на Рівненську АЕС.