Закальницький, фото - ФЛАУ

Українці виграли золото і срібло чемпіонату Європи у спортивній ходьбі на 50 км

7 сер 2018, 13:51

23-річний Мар’ян Закальницький виграв перше золото на чемпіонаті Європи з легкої атлетики, який 6 серпня почався в Берліні. Сьогодні українець став найсильнішим на дистанції 50 км зі спортивної ходьби.

.

Мар’ян відразу перебував у групі лідерів, а на 30-му кілометрі здійснив ривок, вийшов у лідери і почав відриватися від переслідувачів.

Надалі Закальницкий не підпустив конкурентів і навіть збільшив відрив. У підсумку саме він і став чемпіоном Європи.

Це перша нагорода Мар’яна на великих міжнародних змаганнях. Крім цього, це перша медаль в історії України в спортивній ходьбі на 50 км на чемпіонатах Європи та світу.

Інший українець, Іван Банзерук, увійшов до кращої двадцятки спортсменів на цій дистанції і фінішував 15-м.

Українка Аліна Цвілій виграла срібну нагороду на такій же дистанції, поступившись португальці Інес Енрікес. Її результат став національним рекордом України. Ще одна українка, Василина Вітовщик, фінішувала тут п’ятою.

Раніше повідомлялося, що у Києві відбулося спільне тренування професійних легкоатлетів та колишніх військовослужбовців, поранених на російсько-українській війні. Профі допомагатимуть військовим у спортивній реабілітації. Професійні спортсмени готувалися до чемпіонату Європи в Берліні, а військові — до 43-го марафону морської піхоти у Вашингтоні.