Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: wikimedia
Матіос озвучив тези про невідворотність кримінального покарання Холодницького, які журналіст розцінив як погрозу
https://racurs.ua/ua/n109573-matios-ozvuchyv-tezy-pro-nevidvorotnist-kryminalnogo-pokarannya-holodnyckogo-yaki-jurnalist.htmlРакурсГоловний військовий прокурор Анатолій Матіос прокоментував конфліктну ситуацію, яка склалася між очільниками Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назаром Холодницьким. На його думку, інституційні протиріччя між різними правоохоронними органами нищать державу. Про це Матіос заявив в ефірі телеканалу «112 Україна».
.
Журналіст зауважив, що спостерігаючи за розвитком судового процесу навколо колишнього політтехнолога Віктора Януковича Пола Манафорта, чимало хто в Україні перехрестився і подумав: «добре, що ми не у США».
«Думаю, що перехрестилися очільники новоутворених антикорупційних органів в Україні… Насамперед „прозрівший“ святіший святого Папи Римського Назар Холодницький», — зауважив Матіос.
Головний військовий прокурор наголосив, що невідворотність покарання настане.
«Зерно правди у тому, що говорить Артем Ситник є, а зерно доказів не зникає нікуди. Ані 31 рахунок на Кіпрі, як це було з Манафортом, ані інші речі, про які добре обізнаний Холодницький», — додав Матіос, провівши паралелі зі справою американського лобіста, якого зараз судять у США, зокрема, й за обвинуваченнями у злочинах, вчинених впродовж 2005−2015 років під час роботи на українських політиків.
Матіос наголосив, що представники антикорупційних органів у своїй роботі повинні керуватися доказами, а не емоціями.
«Те саме я можу сказати щодо керівника НАБУ. Емоція не може бути дороговказом при здійсненні розслідування і збиранні доказів. Такі інституційні конфлікти нищать державу», — наголосив військовий прокурор.
Водночас Матіос визнав, що й Генпрокуратура має свої вади. Разом з тим він переконаний, що не можна починати справу разом, а потім змагатися, хто є святішим.
«І в Києві, і в Україні добре знають, чому фенікс Назара Холодницького воскрес з вогню… У державі ще залишилися здорові сили, у нас не може настати вуличний хаотичний Піночет. Рано чи пізно восторжествує закон, бо докази і книги не горять», — заявив Матіос.
Окрім цього, представник Генпрокуратури зауважив, що не забув і не забуде про торішнє розслідування, яке разом здійснювали низка правоохоронних органів. Нагадаємо, торік у вересні Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів відкрила дисциплінарне провадження проти Холодницького через зволікання у справі про діяльність приватної газодобувної компанії у складі Burisma Group екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського. Також нещодавно слідчі встановили в діях керівника САП ознаки підбурювання свідків до надання неправдивих показань та розголошення відомостей досудового розслідування.
«Це буде ще одна вперше зроблена річ в Україні. Все, що я робив у професійній діяльності було здійснено вперше: починаючи від Зварича і закінчуючи тяжкою ношею збирання доказів і оголошення підозри екс-президенту держави… Буде ще один екс, тільки вже в іншій сфері. Переконаний, що чекати довго не доведеться», — додав Матіос.
Зауважимо, що у 2007 році Матіос порушив кримінальну справу щодо міністра юстиції Олександра Лавриновича, а наступного року затримав суддю-«колядника» Ігоря Зварича.
Нагадаємо, у квітні Назар Холодницький повідомив, що негласні дії щодо нього почали на підставі статті про хабарництво.
Як відомо, 30 березня генеральний прокурор Юрій Луценко звернувся в комісію прокурорів з пропозицією звільнити Холодницького з посади свого заступника і керівника САП. Раніше Луценко та Ситник звернулися до КДКП із проханням притягнути до дисциплінарної відповідальності Холодницького.