Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: 112
НАЗК виявило недостовірні дані в деклараціях Парубія, Сироїд і Гриневич (ДОКУМЕНТ)
https://racurs.ua/ua/n110108-nazk-vyyavylo-nedostovirni-dani-v-deklaraciyah-parubiya-syroyid-i-grynevych-dokument.htmlРакурсНе всі українські чиновники вносять правдиві дані в свої електронні декларації. Це підтверджує відповідь Національного агентства з запобігання корупції на запит «Української правди».
.
Так, під час перевірки було виявлено низку недостовірних даних, зокрема, спікер Верховної Ради Андрій Парубій зазначив неправдиві відомості про дохід дружини в декларації за 2015 рік. У торішній декларації він також не вказав нерухомість дочки. Але в НАЗК певні, що різниця в зазначених і фактичних даних не перевищує сотні «прожиткових мінімумів для працездатних осіб», а тому в службовій підробці або поданні завідомо недостовірних відомостей Парубія не підозрюють.
Оксана Сироїд у деклараціях за 2015−2017 роки вказала недостовірні дані про вартість її транспортного засобу та про залишок коштів на банківському рахунку. Також заступник голови ВР не повідомила про угоди з придбання житлового будинку і шести земельних ділянок. У її випадку різниця між помилковими і достовірних даними перевищила 100 прожиткових мінімумів і містить ознаки адміністративного правопорушення. У НАЗК пообіцяли провести розслідування.
Міністр уряду Олександр Саєнко в декларації за минулий рік вказав неправдиві дані про площу нерухомості.
Міністр освіти Лілія Гриневич зазначила неправдиві відомості про дохід чоловіка за 2017 рік.
Ірина Кондратова, суддя Вищого господарського суду, в декларації за 2015 рік вказала неправдиві данні про місцезнаходження садового будинку; про транспортний засіб, що належить члену її сім’ї; про емітента цінних паперів і про пенсію члена сім’ї.
А ось начальник відділу Управління карного розшуку ГУНП в Києві Михайло Швалюк вказав у декларації за 2016 рік дані, що відрізняються від достовірних «на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб». Це інформація про нерухомість, транспортний засіб, банківські рахунки, готівку і про угоду, що спричинила витрати.
В його діях НАЗК вбачає ознаки правопорушення, передбаченого ст. 366 (службове підроблення) КК, і можливого незаконного збагачення. Його декларацію перевірять додатково.
Нагадаэмо, раніше у НАЗК проаналізували звітність політичних партій щодо джерел їхнього фінансування, і спрямували до судів 84 адміністративні протоколи за фактами порушень законодавства.