Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: wikimedia
Афера з авіаквитками, гори сміття та космічні ціни на житло: що супроводжує паломництво хасидів до Умані (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n110601-afera-z-aviakvytkamy-gory-smittya-ta-kosmichni-ciny-na-jytlo-scho-suprovodjuie-palomnyctvo.htmlРакурсЩороку в Умані збираються прихильники іудейської течії хасидизму, оскільки тут, на єврейському кладовищі, похований Раббі Нахман із Брацлава — засновник брацлавського хасидизму. Цьогоріч з різних куточків світу до Умані завітають близько 40 тис. паломників. Органи влади та мешканці міста готуються для прибуття гостей.
.
Аеропорт Вінниці незабаром прийме вісім рейсів, якими прибудуть близько 1,5 тис. паломників на святкування іудейського нового року. Вчора українські прикордонники на українсько-польському кордоні оформили першу групу прочан. Також хасиди почали прибувати в аеропорти Києва, Одеси, Вінниці та на пункти пропуску на кордоні з Румунією, Словаччиною і Польщею. Цієї доби очікується близько 20 авіарейсів з приблизно 3 тис. осіб. Найбільші групи паломників завітають в Україну сьогодні й завтра, напередодні самого свята. Зауважимо, що за правопорядком та безпекою на вулицях Умані слідкуватимуть 600 поліцейських, кінологів, інженерів-вибухотехніків із 12 областей, а також ізраїльські правоохоронці.
Поліція та рятувальники
На святкування Рош Гашана до Умані вже прибуло близько 3,5 тис. паломників-хасидів, зокрема 473 дитини та восьмеро жінок. У свою чергу, поліцейські почали охороняти район масового перебування прочан. Також до Умані сьогодні прибудуть 20 ізраїльських поліцейських.
«Правоохоронці несуть службу в посиленому режимі. Все під контролем», — розповів заступник глави Нацполіції.
В районі несення служби розроблено 46 піших маршрутів, 17 стаціонарних постів, 10 контрольно-пропускних пунктів та два пункти візової підтримки.
За інформацією управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, з 4 вересня в Умані діє спеціальний наметовий табір, де розміщено техніку та аварійно-рятувальний загін — 108 рятувальників і 24 одиниці спецтехніки.
Ціни на житло в Умані
В очікуванні напливу хасидів на іудейський новий рік, ціни на житло в Умані почали зростати. Нині більшість об'єктів житла у місті вже заброньовано. Ціни на деякі квартири за добу становлять від 3 до 50 тис. грн. Помешкання, розраховані на шістьох осіб, коштують в середньому від 8−10 тис. грн за добу. Оренда апартаментів в районі паломництва може коштувати й 2 тис. дол. за добу.
Тимчасове консульство Ізраїлю, пункт прийому платежів та комунальний колапс
В Умані діятиме тимчасове консульство Ізраїлю. Представництво функціонуватиме в комплексі, який вважається місцем поховання засновника брацлавського хасидизму. Його могила є головним місцем святкування єврейського нового року. Дипломат тимчасового консульства розглядатиме термінові питання, які стосуються насамперед втрати документів та інших подібних ситуацій.
Окрім цього, вперше в мікрорайоні паломництва працюватиме мобільний пункт прийому комунальних платежів, який «полегшить життя» паломникам. Водночас, як зауважують ЗМІ Умані, місто потроху починає перетворюватися на смітник через комунальні проблеми — на вулицях стоять переповнені контейнери для побутових відходів.
Грандіозна ізраїльська афера з авіаквитками в Умань
Не обійшлося напередодні святкування іудейського нового року й без ложки дьогтю — в Ізраїлі компанія Aero-Pnim, яка позиціонувала себе як найбільший організатор чартерних перевезень до місць єврейських паломництв, продала хасидам 2 тис. авіаквитків до Умані. Вартість одного квитка становила 695 дол. Напередодні дати вильоту компанія повідомила своїх клієнтів про анулювання поїздки. Всього шахраї отримали 1,3 млн дол. Один з підозрюваних намагався втекти з країни, але його схопили. Два роки тому також фіксувалися подібні випадки.
Нагадаємо, у євреїв є чотири нових роки. Рош Гашана («голова року») — найголовніший новий рік для усіх, хто сповідує юдаїзм. У 2018 році євреї святкують 5779 рік. Згідно з багатовіковою традицією, цьогоріч іудеї святкуватимуть Новий рік з 9 по 11 вересня за григоріанським календарем.