Ракурсhttps://racurs.ua/
Емблема біткоїна – найбільш відомої криптовалюти, фото: ICTV
Мінекономрозвитку ініціює ухвалення концепції державної політики у сфері криптовалют
https://racurs.ua/ua/n113144-minekonomrozvytku-iniciuie-uhvalennya-koncepciyi-derjavnoyi-polityky-u-sferi-kryptovalut.htmlРакурсМіністерство економічного розвитку ініціює легалізацію в Україні криптовалют. Про це повідомляє прес-служба відомства.
.
Зазначається, що Україна входить до переліку країн з найбільшою кількістю користувачів віртуальних валют. Розмір сегменту майнінгу (генерації криптовалют шляхом складних математичних розрахунків за допомогою комп’ютерної техніки) в Україні оцінюється у 110 млн дол. США, обсяг коштів, залучених протягом останніх двох років українськими компаніями та розробниками, склав близько 100 млн дол.
Попри це, віртуальні валюти залишаються в Україні досить ризикованою та неврегульованою сферою бізнесу та здебільшого перебувають «в тіні», прихованими від ока податківців.
Крім того, права користувачів криптовалют наразі законодавчо не захищені, відслідкувати викрадені кошти важко чи взагалі неможливо.
Тож Мінекономрозвитку пропонує виправити цю ситуацію й ухвалити концепцію державної політики у сфері криптовалют.
Реалізація нової концепції запланована у два етапи. На першому із них, який триватиме у 2018−2019 роках, буде визначено правовий статус криптовалют та легалізовано обмінники з віртуальних валют на традиційні.
Протягом 2020−2021 років триватиме другий етап, під час якого держава урегулює сферу залучення коштів до віртуальних валют, особливості фінансових операцій із ними та діяльність осіб, котрі надають послуги із захисту рахунків, на яких зберігаються віртуальні валюти, так званих крипто-гаманців.
З проектом цієї концепції можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, наприкінці 2017 року в Києві викрали російського експерта з криптовалют. За своє звільнення йому довелося заплатити біткоїнами суму, еквівалентну 1 млн дол. США.