Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: Washington Post
Кремль перетворив окуповану Південну Осетію на офшор, який дозволяє уникнути санкцій за торгівлю з ДНР-ЛНР — The Washington Post
https://racurs.ua/ua/n114503-kreml-peretvoryv-okupovanu-pivdennu-osetiu-na-ofshor-yakyy-dozvolyaie-unyknuty-sankciy.htmlРакурсНевизнана світом Південна Осетія стала місцем, через яке проходять фінанси російської тіньової імперії навколо Чорного моря і відмиваються гроші для війни на Донбасі, пише 22 листопада The Washington Post.
.
Журналісти провели розслідування і з’ясували, як штучно відокремлений регіон поблизу Чорного моря допомагає Росії підтримувати війну на Донбасі і став прихованим фінансовим перехрестям російської тіньової імперії навколо Чорного моря.
Під час візиту до Південної Осетії видання переглянуло документи та провело інтерв’ю, які показали, що цей анклав став фінансовою прокладкою Москви в регіоні.
Фінансові нитки між Кремлем та українськими сепаратистами проходять через офісну будівлю на вулиці Сталіна в Цхінвалі, столиці Південної Осетії. У ній працює «Міжнародний розрахунковий банк», який очолює В’ячеслав Мазурін. Він є випускником 1981 року Вищої школи КДБ — елітного майданчику для російських шпигунів. Саме ця установа здійснює фінансові операції з сепаратистськими територіями на сході України.
«Осетія, по суті, схожа на офшорну компанію», — заявив один з адвокатів, який працює у Донецьку і спеціалізується на зовнішній торгівлі. Він розмовляв із виданням на умовах анонімності.
Кожного разу, коли хтось на сепаратистських територіях хоче перевести гроші на компанію в Росії та за її межами, то робить це через «Міжнародний розрахунковий банк» в Південній Осетії. Це утворення є єдиною організацією, яка визнає ДНР-ЛНР.
Гроші спрямовуються за торговельними угодами до Росії, яка визнала незалежність Південної Осетії після війни 2008 року. Паливо, будматеріали та продукти харчування поставляються на східну Україну, переважно вантажівками з Росії через спільний кордон.
Washington Post отримала одну з накладних, у якій йдеться про закупівлю палива на 80 тис. дол. за перші сім місяців 2018 року. Компанія імпортує його з РФ і оплачує через Південну Осетію.
Отож, гроші з сепаратистських територій у Східній Україні проходять у Росію через банк у Південній Осетії і навпаки. Ця угода сприяє торгівлі товарами між Росією та сепаратистськими територіями, незважаючи на міжнародні санкції.
Угода також працює у зворотному напрямі, дозволяючи продавати експорт із сепаратистських територій в Росію. За оцінками податкової адміністрації території, через Південну Осетію у такий спосіб пройшло платежів на понад 150 млн дол.
Наприклад, «Нафтогаз Південної Осетії» направив американським медійникам перелік з 146 нових зареєстрованих компаній, які можуть вести справи з сепаратистською східною Україною. Найбільшим платником податків серед них є республіканський паливний комбінат, мережа із 52 АЗС, які належить фейковій ДНР.
Усі офіційні особи Південної Осетії, сепаратистських «республік» та Москви відмовилися коментувати американському ЗМІ відносини із ДНР-ЛНР та Москвою. Водночас неофіційно осетини стверджують, що мають намір перетворити свою невизнану державу в транзитний коридор для різних видів потоків товарів.
Нагадаємо, що у травні 2015 року Південна Осетія і ДНР підписали так звані «військовий договір», «міждержавну угоду» і «міжвідомчі договори».