Ракурсhttps://racurs.ua/
Марія Бутіна, фото — Твіттер
«Це її рішення»: Лавров пояснив, чому російський агент Бутіна пішла на угоду зі слідством США
https://racurs.ua/ua/n115634-ce-yiyi-rishennya-lavrov-poyasnyv-chomu-rosiyskyy-agent-butina-pishla-na-ugodu-zi-slidstvom-ssha.htmlРакурсМіністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав бажання заарештованої у США Марії Бутіної піти на угоду зі слідством «її рішенням». Про це Лавров сказав 14 грудня під час брифінгу у Москві.
.
«Це її доля, її рішення», — сказав міністр і запідозрив, що американці «застосували проти неї тортури».
Лавров вважає, що американці змусили погодитися Бутіну піти на угоду зі слідством тим, що виводили її на прогулянку вночі та поміщали в ізолятор.
Водночас керівник російської дипломатії сказав, що РФ буде сприяти тому, аби права Бутіної були забезпечені і вона якомога швидше повернулася додому.
Марію Бутіну арештували у США в липні 2018 року. Їй підозрюють у змові з метою просування російських інтересів і діяльності в якості іноземного агента без реєстрації.
13 грудня Бутіна пішла на угоду з американським правосуддям і визнала себе винною по одному з пунктів звинувачення — змові в інтересах Росії. Вона назвала ім’я свого куратора з Росії та готується визнати вину. Зазначається, що куратором Бутіної ймовірно був Олександр Торшин, який донедавна був заступником голови Центрального банку РФ.
Крім того, Бутіна назвала прізвище людини, яка допомогла їй проникнути в американські політичні кола. Цією людиною виявися її бойфренд — американський консервативний політичний діяч з Республіканської партії Пол Еріксон.
Американські експерти, попри увагу, яку привернуло до себе її затримання, не називають Бутіну важливим агентом Росії і не вважають її штатним офіцером будь-якої з російських спецслужб.
Ймовірно, американські правоохоронці у справі Бутіної намагаються з’ясувати, як вона вписується у більшу мозаїку російського втручання в президентські вибори у США в 2016 році.