Ракурсhttps://racurs.ua/
Під час засідання Радбезу ООН щодо кризи у Венесуелі, фото — DW
Венесуельське питання розкололо Раду безпеки ООН
https://racurs.ua/ua/n117320-venesuelske-pytannya-rozkololo-radu-bezpeky-oon.htmlРакурсРаді безпеки ООН поки не вдалося виробити резолюцію щодо венесуельської кризи.
.
Росія і США зайняли діаметрально протилежні позиції з цього питання. Одночасно й представники латиноамериканських країн висловили з цього приводу принципово різні точки зору, повідомляється у трансляції із засідання Радбезу.
Держсекретар США Майк Помпео в Радбезі ООН закликав інші країни стати на бік опозиції Венесуели й підтримати спікера парламенту Хуана Гуайдо, який 23 січня проголосив себе тимчасовим президентом. Помпео також закликав інші країни припинити торгівлю та фінансові угоди з «режимом Мадуро».
Росія, Китай, Південна Африка та Екваторіальна Гвінея заблокували запропонований США проект заяви РБ ООН, в якому висловлювалася повна підтримка Національної асамблеї Венесуели. РФ намагалася заблокувати проведення й самого засідання, однак 9 з 15 країн-членів Радбезу проголосували за таке засідання.
Європейські держави вимагали оголосити вибори в країні впродовж восьми днів. Але сьогодні уряд Венесуели відкинув ультиматум ЄС.
«Влада Венесуели не дозволить нав’язувати їй проведення нових виборів у певні терміни», — заявив під час засідання Радбезу глава МЗС країни Хорхе Арреаса.
Арреаса додав, що Каракас має «прекрасних друзів», до яких може звернутися за підтримкою. Очевидно, що йдеться про Росію. Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя назвав ультиматум ЄС щодо нових виборів абсурдним.
Представник Німеччини в ООН Крістоф Гойсґен відзначив, що у виступі росіянина він не почув про потоки біженців з Венесуели та про сусідні з нею країни, які від цього потерпають.
«Ракурс» повідомляв, що протести у Венесуелі розгорілися 23 січня, коли лідер опозиції, голова Національної асамблеї Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов’язків президента країни. Про визнання Гуайдо заявили уряди Канади, Бразилії, Колумбії, Парагваю, Чилі, Аргентини, Перу і Еквадору. На підтримку Ніколаса Мадуро виступають Росія, Китай, Мексика, Куба і Болівія.