Супрун розповіла, які бутерброди шкодять здоров’ю
https://racurs.ua/ua/n117664-suprun-rozpovila-yaki-buterbrody-shkodyat-zdorov-u.htmlРакурсВиконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розповіла, який тип бутербродів найбільше шкодить здоров’ю.
За словами Супрун, звичний для українців бутерброд з маслом і ковбасою — це не лише не здорова, а й навіть шкідлива їжа. До того ж, досить дорога. Про це в. о. міністра повідомила на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.
«Кілограм ковбаси коштує значно дорожче за кілограм хорошого м’яса», — зазначає чиновник.
Супрун наголошує, що ковбаса загалом є досить шкідливим для здоров’я продуктом. У ній, зокрема, дуже багато солі, надмір якої збільшує ризик захворіти на серцево-судинні хвороби.
«У 100 грамах салямі половина денної норми солі», — зазначає в. о. міністра.
До того ж, ковбаса — це процесоване м’ясо — глибоко перероблений продукт, що містить домішки, зокрема, нітрит і бензпірен. Супрун наголошує, що надмірне вживання такого процесованого м’яса збільшує ймовірність захворіти на рак прямої кишки та підшлункової залози.
Тож Супрун рекомендує обмежити вживання ковбаси, а як більш безпечну альтернативу пропонує курятину.
Білий хліб, який часто трапляється в бутербродах, також може становити загрозу здоров’ю — через велику кількість солі.
«В 100 грамах хліба — приблизно п’ята частина денної норми солі», — зазначає Супрун.
Крім того, в такого хлібу високий глікемічний індекс, тобто він стрімко піднімає рівень цукру в крові, наголошує міністр.
Щодо справжнього вершкового масла, а не спреду чи маргарину, то особливої загрози здоров’ю воно не несе, однак потрібно дотримуватися адекватних меж споживання —
у маслі багато насичених жирів, надмірну кількість яких споживати не варто, зазначає Супрун.
Тож, тим, хто віддає перевагу бутербродам, Супрун рекомендує виготовляти їх з більш безпечних для здоров’я компонентів. Білий хліб можна замінити на висівковий, який містить більше вітамінів, має клітковину і менший глікемічний індекс, або на житній хліб, багатий магнієм, залізом, кальцієм та вітамінами групи В.
Замість ковбаси краще використовувати печене м’ясо, печінковий паштет, форшмак або хумус. Також Супрун рекомендує додавати до паштетів овочі, яблука, зелень і коренеплоди і гриби.
Ще одна альтернатива ковбасі — скибочка сала, чорний хліб та гірчиця, зазначає в. о. міністра.
Нагадаємо, торік Супрун «дозволила» їсти кавуни.