Ракурсhttps://racurs.ua/
Понад 100 нардепів VIII скликання помічені у кнопкодавстві, фото — Цензор
Кнопкодавить у Раді кожний четвертий нардеп — рух «Чесно» (ІНФОГРАФІКА)
https://racurs.ua/ua/n117806-knopkodavyt-u-radi-kojnyy-chetvertyy-nardep-ruh-chesno-infografika.htmlРакурсДля того, щоб ухвалити закон, народні депутати удаються до нехтування Конституцією майже на кожному пленарному засіданні і порушують процедуру особистого голосування. Відповідно до результатів моніторингу, понад 100 нардепів VIII скликання помічені у кнопкодавстві.
.
Про рекордсменів кнопкодавства у Верховній Раді та про закони, ухваленню яких найбільше посприяло таке порушення Конституції та регламенту парламенту, повідомив 6 лютого рух «Чесно».
Найбільший відсоток порушень процедури особистого голосування виявили у представників коаліції — БПП (584 випадки) та «Народного фронту» (387), а також депутатів від партії «Відродження» (353).
З-поміж депутатів-кнопкодавів до топ-5 порушників Конституції потрапили Антон Яценко з групи «Відродження» (125 випадків), Андрій Шинькович (108) та Олександр Бакуменко (65) з БПП, мажоритарник Андрій Іванчук (72) з «Народного фронту».
Депутати-кнопкодави (зокрема, й Антон Яценко) пояснюють, що змушені порушувати закон, оскільки без цього парламент не зможе працювати — на роботу до Ради не приходить велика кількість нардепів.
У «Чесно» стверджують, що тенденція кнопкодавства у Верховній Раді VIII скликання з кожною сесією лише посилювалася. У 2015 році фіксували поодинокі випадки порушень, то у 2018 році найзухваліші з-поміж кнопкодавів порушували закон не криючись і цілими рядами.
Максим Хаврат, юрист Центру демократії та верховенства права, розповів, що кнопкодавство — це порушення Конституції України, регламенту Верховної Ради і закону «Про статус народного депутата України». Норми цих актів передбачають, що голосування на засіданнях здійснюється народним депутатом України особисто.
У «Чесно» підрахували, що за допомогою не персонального голосування у Раді ухвалили надзвичайно показові важливі закони — про призначення Володимира Гроймана, утворення Антикорупційного суду, держбюджети, реінтеграцію Донбасу, приватизацію держмайна.
Нагадаємо, що голосування за державний бюджет України, яке відбулося у листопаді 2018 року, збільшило кількість випадків неособистого голосування у Верховній Раді. У «Чесно» повідомили про щонайменше 353 випадки кнопкодавства 77 депутатів під час голосувань Ради.