Вогонь, бруківка і розстріли: п’ять років тому розпочалася кривава фаза Революції гідності (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n118346-vogon-brukivka-i-rozstrily-p-yat-rokiv-tomu-rozpochalasya-kryvava-faza-revoluciyi-gidnosti-foto.htmlРакурсУ вівторок, 19 лютого, українці вшановують пам’ять Небесної сотні. П’ять років тому, у ніч з 18 на 19 лютого 2014 року, розпочався штурм Майдану, який став початком найбільш радикальної та кривавої фази Революції гідності. Її наслідком стала загибель десятків людей та втеча з України президента Віктора Януковича і його оточення.
Усю ніч на 19 лютого тривав штурм позицій протестувальників на Майдані. Напередодні «Беркут» відтіснив протестувальників із раніше утримуваних позицій й коло оборони замкнулося суто на центральній площі столиці. Силовики тиснули з боку Інститутської вулиці та Європейської площі.
Аби захиститись від штурму, активісти підпалювали шини. Їм вдалось утворити суцільну смугу полум’я, яка зупинила силовиків.
Беркутівці гасили полум’я водометами, але марно. Майдан відбивався бруківкою, піротехнікою і «коктейлями Молотова». Силовики спробували застосувати й бронетехніку, але вона не подолала барикади.
Вночі почалася пожежа у Будинку профспілок, у якому на той час протестувальники розгорнули госпіталь. У підпалі запідозрили саме «Беркут», бійців якого бачили на верхніх поверхах будівлі активісти. Людей рятували за допомогою підйомного крану і мотузок. Цю пожежу вдалося погасити лише 20 лютого.
Лідери опозиції вночі провели чергові переговори з Януковичем, результатом яких стала угода про перемир’я. Тієї ночі загинули 17 майданівців, понад дві сотні були поранені.
Але уранці 19 лютого силовики знову розпочали штурм Майдану, внаслідок якого загинули восьмеро людей, поранено — 206 осіб.
Під’їзди до Києва охороняли автоматники, метро не працювало, зупинилися потяги, які курсували у Львівську та Івано-Франківську області. Але кривавий штурм Майдану сколихнув регіони України й 19−20 лютого відбулися захоплення адмінбудівель силовиків у Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку.
За різними оцінками, з 18 по 20 лютого 2014 року на Майдані та біля нього загинули від 78 до 83 активістів. Наймолодшому з них — Назару Войтовичу було 17, найстаршому — Івану Наконечному — 83 роки. Після 20 лютого від поранень померли ще понад 20 протестувальників.