Кваснєвський «зливав» Манафорту секрети Європарламенту щодо України — спецпрокурор Мюллер
https://racurs.ua/ua/n118728-kvasnievskyy-zlyvav-manafortu-sekrety-ievroparlamentu-schodo-ukrayiny-specprokuror-muller.htmlРакурсПредставник Єврпарламенту в Україні та екс-президент Польщі Александр Кваснєвський таємно передавав колишньому главі виборчого штабу Дональда Трампа Полу Манафорту інформацію про плани та можливі дії цієї структури в Україні під час кризи 2013−2014 років.
Про це стало відомо після того, як спецпрокурор Роберт Мюллер представив близько тисячі сторінок доказової бази щодо незаконної діяльності, таємних домовленостей і фінансів Манафорта, повідомляє 27 лютого «Голос Америки».
У звіті Манафорта назвали «закоренілим злочинцем, який діяв усвідомлено і зловмисно впродовж десятиліть аж до 2018 року».
В обвинувальному висновку команда Мюллера надала сотні сторінок електронного листування, договорів, статутів та фінансових звітів. Згідно з висновком, Манафорт «обманював, давав неправдиві свідчення, маніпулював сенаторами, конгресменами та журналістами» і різко відгукувався про події в Києві кінця 2013 року. Він, зокрема, відзначав, що «на це потрібно жорстко відповісти», маючи на увазі події на Майдані.
Скандальний консультант президента відправляв листи українським політикам, ставлячи в копію російські адресати, вміло маніпулював політичними донорами, отримуючи мільйони доларів за свої послуги.
Згідно з відкритими джерелами, у так звану «Габсбурзьку групу», створену Манафортом з політиків вищого ешелону, входили колишній канцлер Австрії Альфред Гузенбауер, колишній прем'єр-міністр Італії Романо Проді і колишній президент Польщі Олександр Кваснєвський. За даними спецпрокурора Мюллера, вони оцінювали реформи, які проводив уряд України, таємно отримуючи від нього ж зарплату.
Зокрема, Кваснєвський, який у 2013−14 роках був главою спостережної місії Європарламенту в Україні, таємно передавав Манафорту інформацію про плани і можливі дії цієї структури щодо України.
З 2012 по 2014 рік Манафорт перевів членам «Габсбурзької групи» 2,8 млн дол. зі своїх офшорних рахунків. Члени «Габсбурзької групи», на думку слідства, не повідомляли, що займаються лобізмом в США і в Європі, аби уникнути сплати податків.
Згідно з оприлюдненими документами, в групі був ще один учасник. Спецпрокурор Мюллер зазначає, що один з членів «Габсбурзької групи» 16 травня 2013 року в компанії прем'єр-міністра своєї країни зустрічався з президентом США Бараком Обамою і віце-президентом Джо Байденом в Овальному кабінеті та обговорював з ними ситуацію в Україні. Про це він відзвітував Манафорту в письмовому вигляді, повідомивши, що «доставив послання».
В обвинувальному висновку не вказано ім’я цієї людини, але 16 травня 2013 року Обама зустрічався з прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Ердоганом.