Рада розблокувала трансплантацію органів
https://racurs.ua/ua/n118764-rada-rozblokuvala-transplantaciu-organiv.htmlРакурсВерховна Рада на пленарному засіданні 28 лютого ухвалила закон, який передбачає внесення змін до українського законодавства щодо трансплантації анатомічних матеріалів людині.
Таким чином, парламент законодавчо закріпив перехідний період до того часу, поки буде готовий і запрацює реєстр донорів — єдина державна інформаційна система трансплантації (ЄДІСТ). Цей період триватиме до 1 січня 2020 року, йдеться на сайті Ради.
До цього часу організація трансплантації органів здійснюватиметься на основі інформації, що міститься на паперових носіях. Законом встановлено, що до початку роботи реєстру донорів та впродовж наступних трьох місяців з дня початку його роботи рішення про можливість або не можливість застосування трансплантації реципієнту органів від донора-трупа приймається консиліумом лікарів закладу охорони здоров’я в порядку черговості.
Національна служба здоров’я України (НСЗУ) виконуватиме функцію замовника медичних послуг з трансплантації. Згідно з нормативним актом, термін «діяльність, пов’язана з трансплантацією», до якої відноситься вилучення, перевезення, зберігання анатомічних матеріалів, трансплант-координація, визначено як медичну послугу, що дасть можливість оплачувати такі послуги НСЗУ.
Окрім цього, закон розширює перелік осіб, які є близькими родичами (двоюрідними братами і сестрами, дядьком, тіткою, племінниками) для родинного донорства та визначає можливість донорства кісткового мозку від рідних братів або сестер віком до 18 років. Також сімейний лікар може отримувати згоду на посмертне донорство та матиме право вносити таку інформацію до реєстру донорів.