Найманці російського угруповання «Вагнера» охороняють нафтові родовища у Лівії — The Telegraph
https://racurs.ua/ua/n118901-naymanci-rosiyskoyi-pvk-vagnera-ohoronyaut-naftovi-rodovyscha-u-liviyi-the-telegraph.htmlРакурсПонад 300 російських найманців з приватної військової компанії (ПВК) «Вагнера» підтримують командувача Лівійської національної армії Халіфу Хафтару.
Про присутність росіян у цій африканській країні повідомляє The Telegraph з посиланням на джерела в британському уряді.
Всі бойовики «Вагнера» розміщені в місті Бенгазі. Інформацію про те, що багато бійців ПВК «Вагнера» вирушили до Лівії підтвердило й джерело у спільній лівійсько-російській нафтогазовій компанії.
В уряді Великої Британії певні, що найманці ПВК взаємозамінні зі співробітниками ГРУ (нині — Головне управління Генштабу РФ).
Завдання ПВК «Вагнера» у Лівії — забезпечення безпеки у портах Тобрук і Дерна. У випадку захоплення лівійської енергетичної галузі найманці можуть контролювати потік нафти в південну Європу.
У цьому році Лівійська національна армія під керівництвом Хафтара поступово захоплює нафтові родовища. Зокрема, взято під контроль найбільше родовища нафти в країні — Шарара. Bloomberg оцінює можливу запаси на ньому у 300 тис. барелів на день.
У листопаді минулого року Міноборони Лівії показало фотографії, на яких фактичного розпорядника ПВК «Вагнера» Євгена Пригожина зафіксували на зустрічі з лівійською делегацією в будівлі російського військового відомства. Москву відвідав й керівник Лівійської національної армії Хафтар.
Про перекидання до Лівії кількох десятків військовослужбовців російського спецназу і співробітників Головного управління Генштабу у жовтні 2018 року писала й газета The Sun. Видання стверджувало, що Росія поставляє Хафтару важке озброєння і створила дві бази в містах Тобрук і Бенгазі. У російському посольстві в Лівії цю інформацію спростували.
Нагадаємо, нещодавно СБУ оприлюднила інформацію про участь російських найманців у придушенні демократичних протестів у Судані на початку 2019 року.