Ракурсhttps://racurs.ua/
Павло Лазаренко, фото — Вікіпедія
Справа Лазаренка у США: юрист розповів, кому дістануться сховані в офшорах 200 млн дол. (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n119080-sprava-lazarenka-u-ssha-uryst-rozpoviv-komu-distanutsya-shovani-v-ofshorah-200-mln-dol-video.htmlРакурсСуд у Вашингтоні вирішує, кому і коли дістануться 200 млн дол., заморожені на рахунках Павла Лазаренка. У Федеральному суді округу Колумбія відбулося чергове засідання у цивільній справі про повернення коштів з рахунків колишнього очільника уряду України.
.
Йдеться про приблизно 200 млн дол., які Лазаренко вивів з України. У федеральному суді Вашингтона обговорюється мирова угода, відповідно до якої гроші розподілять між особами та країнами, що на них претендують.
Американські прокурори розділили справу Лазаренка на кримінальне та цивільне провадження, розповів «Голосу Америки» юрист Джин Берд, який стежить за її перебігом.
В кримінальній справі Лазаренка визнали винним у відмиванні грошей та банківському шахрайстві. Він відбув покарання за вироком суду. Але кошти на його закордонних рахунках тоді не арештували і саме ця справа розглядається судом у ці дні.
Берд вважає, що американським прокурорам вигідно йти на мирову угоду із Лазаренком, оскільки вкрадені ним кошти перебувають в офшорах. Для того, щоб їх повернути, необхідний час і чималі зусилля. Тому держава зацікавлена в отриманні згоди Лазаренка на переказ сум. Юрист повідомив, що гроші зберігаються на рахунках в Швейцарії, Литві та офшорах.
На виплати претендують діти й колишня дружина Лазаренка, а також український уряд.
«Хоча офіційно вимоги Києва в документах не зазначені, але, думаю, що існує неофіційна угода між урядами США та України про повернення частини вкраденого, адже кошти виводилися саме з України», — повідомив Берд.
Юрист зазначив, що Лазаренко може отримати частину цих коштів внаслідок мирової угоди, але прокуратура намагатиметься зробити так, щоб його частка була якомога меншою.
Врегулювання передбачає згоду великої кількості представників, що не є сторонами у справі. Зокрема, на гроші Лазаренка претендував й російський «Газпром». Утім, ці клопотання суд відхилив й залишив тільки вимоги вкладників одного з банків, які претендують на 5 млн дол. Це пов’язано з тим, що схема Лазаренка включала створення банків, у які вкладали гроші прості громадяни.
До кінця жовтня 2019 року всі сторони мусять подати свої клопотання та експертні висновки. Після цього суд ухвалюватиме рішення.
Павло Лазаренко у 1996−97 роках очолював уряд України. Він організував схему поставок газу в Україну через комерційну фірму, від якої мав особисті доходи. У 1999 році Павло Лазаренко втік з країни. Його затримали за порушення візового режиму. У 2000 році екс-прем'єра звинуватили у відмиванні грошей, а в 2006 році засудили до 12 років в’язниці і 10 млн дол. штрафу. Термін ув’язнення і штраф пізніше були зменшені, і він вийшов на свободу 1 листопада 2012 року. За інформацією американських ЗМІ, Лазаренко проживає разом з другою дружиною і трьома дітьми у Каліфорнії.
У жовтні 2018 року Печерський районний суд Києва дозволив проведення спеціального досудового розслідування стосовно особи, яку підозрюють у відмиванні коштів, що були здобуті злочинним шляхом за часів екс-прем'єр-міністра Лазаренка.