Ракурсhttps://racurs.ua/
На мечеті в Новій Зеландії було здійснено напад, фото: ABC News
«Ісламофобський фашистський тероризм»: країни Азії відреагували на теракт у Новій Зеландії
https://racurs.ua/ua/n119436-islamofobskyy-fashystskyy-teroryzm-krayiny-aziyi-vidreaguvaly-na-terakt-u-noviy-zelandiyi.htmlРакурсНизка мусульманських країн Азії відреагувала на атаку мечетей у Новій Зеландії, що призвели до загибелі щонайменше 49-ти осіб.
.
Жертвами цього інциденту стали не лише громадяни Нової Зеландії, а й низки інших країн регіону, повідомляє агентство Reuters.
Так, в атакованих мечетях були присутні шестеро громадян Індонезії, трьом з них вдалося втекти, доля ще трьох невідома.
«Індонезія рішуче засуджує цю стрілянину, особливо на місці богослужіння», — заявив міністр закордонних справ Індонезії Ретно Марсуді.
Поранення отримали двоє громадян Малайзії. Лідер правлячої партії країни Анвар Ібрагім заявив, що «глибоко засмучений цим нецивілізованим актом, який суперечить гуманістичним цінностям» та висловив співчуття сім’ям жертв та народу Нової Зеландії.
За словами міністра закордонних справ Бангладеш Шахріара Алама, «надзвичайно пощастило», що не постраждала команда з крикету, котра прибула до країни, щоб зіграти в матчі проти Нової Зеландії й відвідала п’ятничну молитву в день нападу.
«Я не можу навіть уявити, що б сталося, якби вони були там п’ять хвилин раніше», — сказав він у соціальних мережах.
Також з’явилася інформація про загиблих та поранених громадян Афганістану.
«Я отримую страшні новини з розстрілів мечетей у Крайстчерчі. Мої думки стосуються сім’ї афганського походження, яка була вбита під час цього жахливого інциденту, і з трьома іншими афганцями, які отримали поранення», — заявив у своєму Твіттері посол Афганістану в Австралії, Новій Зеландії і Фіджі Вахидулла Вайссію.
Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан вважає цей теракт наслідком зростання ісламофобії у світі після терактів у США в 11 вересня 2011 року.
«Я звинувачую ці посилення терористичних актів у теперішній ісламофобії після 9/11, коли 1,3 млрд мусульман колективно були звинувачені в будь-якому акті терору», — заявив він.
У своєму зверненні Університет Аль-Азхар, відомий єгипетський сунітський навчальний заклад, заявив, що ці напади «порушили святість будинків Бога».
«Ми попереджаємо, що напад є небезпечним показником тяжких наслідків ескалації мови ворожнечі, ксенофобії та поширення ісламофобії», — наголосили в університеті й додали, що необхідно робити більше для сприяння співіснуванню різних релігій і культур.
Подібної думки дотримується й міністр закордонних справ Об'єднаних Арабських Еміратів Анвар Гаргаш.
«Наша колективна робота проти насильства і ненависті повинна продовжуватися з новою силою», — заявив він.
«Ця атака показує, чого досягла ворожість до ісламу і до мусульман. Ми багато разів бачили ісламофобський дискурс проти ісламу і мусульман, який перетворюється на порочну та вбивчу ідеологію. Світ повинен підняти свій голос проти такого дискурсу і повинен припинити ісламофобський фашистський тероризм», — наголошує речник президента Туреччини Ібрагім Калін.
Населення Крайстчерч становить близько 400 тис. осіб, тут проживає значна ісламська громада, включаючи закордонних студентів.
Нагадаємо, у день здійснення нападу один із терористів опублікував у соцмережах свій 73-сторінковий маніфест.