Проблеми з психічним здоров’ям молоді значно зросли за останнє десятиліття — учені
https://racurs.ua/ua/n119481-problemy-z-psyhichnym-zdorov-yam-molodi-znachno-zrosly-za-ostannie-desyatylittya-ucheni.htmlРакурсВідсоток молоді, яка страждає на певні типи психічних розладів, значно збільшився за останнє десятиліття.
В інших вікових категоріях такої кореляції не спостерігається. Про це йдеться в нещодавньому дослідженні, опублікованому Американською психологічною асоціацією в Journal of Abnormal Psychology.
Учені фіксують у період між серединою минулого десятиліття та 2017 роком значне зростання психічних розладів у підлітків віком від 12-ти до 17-ти років та молоді до 25-ти років. Йдеться, зокрема, про випадки сильної депресії, суїцидальні думки та збільшення кількості спроб здійснення самогубства. Серед осіб віком від 26-ти років ця тенденція значно менше і не так послідовно виражена.
Учені проаналізували дані Національного опитування щодо вживання наркотиків та здоров’я — національного репрезентативного дослідження у США, яке відстежує вживання наркотиків і алкоголю, психічне здоров’я та інші проблеми, пов’язані зі здоров’ям, щодо осіб віком від 12-ти років. Вони дослідили відповіді на опитування більш ніж 200 тис. підлітків віком від 12-ти до 17-ти років з 2005 по 2017 рік і майже 400 тис. дорослих у віці від 18-ти років з 2008 до 2017 року.
Частота осіб, які повідомляли про симптоми, пов’язані з депресією, збільшилася на 52% у підлітків з 2005 по 2017 рік (з 8,7% до 13,2%) і на 63% у молодих людей віком від 18-ти до 25-ти років з 2009 по 2017 рік (з 8,1% до 13,2%). Також спостерігалося 71-відсоткове зростання кількості молодих дорослих, які зазнали серйозних психологічних розладів у попередні 30 днів з 2008 по 2017 рік (з 7,7% до 13,1%). Частка молодих дорослих з суїцидальними думками або іншими суїцидальними наслідками збільшилася на 47% з 2008 по 2017 рік (з 7,0% до 10,3%).
Водночас не зафіксовано значного збільшення відсотка людей похилого віку, котрі відчували депресію або психологічний дистрес (патологічний вид синдрому стресу) у відповідні періоди часу. Дослідники навіть спостерігали невелике зниження психологічного стресу в осіб старше 65-ти років.
На думку вчених, це може бути пов’язано з культурними тенденціями останніх десяти років, такими як збільшення використання цифрових технологій в повсякденному житті, що може мати більший вплив саме на молодь. Йдеться про електронні комунікації та цифрові ЗМІ, які, можливо, змінили режими соціальної взаємодії достатньо, щоб вплинути на порушення настрою. Крім того, дослідження показують, що серед молоді фіксується більше порушень режиму сну, ніж це було в попередніх поколіннях.
Однак для точного встановлення причин потрібно провести додаткові дослідження. Вчені наголошують, що ця робота вкрай необхідна, з огляду на значне зростання кількості спроб самогубств.
Нагадаємо, нещодавно вчені встановили, що вживання антибіотиків у дитинстві підвищує ризик розвитку психічних захворювань.