«Космічне м’ясо»: на МКС за допомогою 3D-біопринтера виростили яловичину
https://racurs.ua/ua/n127810-kosmichne-m-yaso-na-mks-za-dopomogou-3d-biopryntera-vyrostyly-yalovychynu-video.htmlРакурсНа Міжнародній космічній станції (МКС) вперше виросли м’ясо.
Цей експеримент здійснили ізраїльські вчені зі стратапу Aleph Farms, котрі розробляють технологію виготовлення яловичих стейків із коров’ячих клітин, повідомляє телеканал CNN.
Ця технологія у недалекому майбутньому може дозволити продукувати екологічно чисте м’ясо, для виготовлення котрого не потрібно буде вбивати тварин.
Це одна з віх на шляху перспективного забезпечення сталого харчування де завгодно! — наголошує прес-служба компанії.
М’ясо вирощують у такий спосіб: учені беруть клітини корови, дають їм поживні речовини та поміщають їх у середовище, що імітує внутрішню частину тіла корови. Потім клітини розмножуються і розростаються у сполучну м’язову тканину, перетворюючись з часом на стейк повнорозмірного розміру.
Для здійснення цього космічного експерименту учені співпрацювали з російською компанією з біодруку 3D Bioprinting Solutions.
За допомогою 3D-біопринтеру вони в мікрогравітації відтворили з клітин м’язові тканини. Таким чином, м’ясо вдалося виростити на відстані 399 км від будь-яких природних ресурсів, тобто — у космосі на навколоземній орбіті.
У космосі у нас немає 10 тис. або 15 тис. літрів води для отримання одного кілограму яловичини, — наголошує генеральний директор компанії Aleph Farms Дідьє Тубія, маючи на увазі розрахунки витрат води у сучасному тваринництві, проведені кілька років тому голландськими ученими.
М’ясо, вирощене в космосі, може допомогти годувати космонавтів під час довготривалих космічних місій, а також подолати потенційні продовольчі проблеми у зв’язку із бурхливим ростом населення Землі на тлі глобального потепління.
Продукція Aleph Farms ще не продається — але, скоріше за все, вона буде готова до виходу на ринок через три-чотири роки, вважають у компанії.
Нагадаємо, нещодавно вчені встановили, що червоне та біле м’ясо однаково погано впливають на рівень холестерину.