Світ відчуває критичний дефіцит крові для переливання — учені
https://racurs.ua/ua/n128630-svit-vidchuvaie-krytychnyy-deficyt-krovi-dlya-perelyvannya-ucheni.htmlРакурсУ світі можливості постачання крові для використання при життєво важливих переливаннях недостатні для задоволення глобального попиту, в результаті чого більшість країн відчувають гостру нестачу крові.
Про це свідчать результати здійсненого ученими першого детального аналізу глобальної пропозиції та попиту крові, базованого на результатах відповідних даних за 2017 рік, повідомляє видання ScienceAlert.
Виявилося, що в 119 зі 195 країн запасів крові недостатньо, щоб задовольнити потреби лікарень.
Цим країнам, до яких належать усі країни в центральній, східній та західній Африці на південь від Сахари, Океанії (не включаючи Австралазію) та південній Азії, бракує понад 102 млн одиниць крові.
Переливання крові — це стовп сучасної медицини, який рятує мільйони життів щороку. Однак у країнах з низьким та середнім рівнем доходу багато пацієнтів лікарень не мають доступу до своєчасного та безпечного її постачання.
У всьому світі щорічно здають понад 100 млн одиниць крові, але 42% її збирають у країнах з високим рівнем доходу, до яких належить менше 16% світового населення.
В Африці 38 країн збирають крові менше, ніж встановлені ВООЗ рекомендації (від 10 до 20 донорів на 1 тис. осіб), і часто не вистачає наборів для тестування на захворювання, що передаються кров’ю.
Загалом у світі дефіцит крові у 2017 становив 30 млн одиниць й учені очікують, що в подальшому потреба в крові зростатиме.
Нагадаємо, торік у Росії онкохворі діти заразилися гепатитом С під час переливання крові.