Ракурсhttps://racurs.ua/
В Україні запустили пошуковий сервіс для науковців OUCI, фото: pixabay
В Україні запустили пошуковий сервіс для науковців OUCI
https://racurs.ua/ua/n129360-v-ukrayini-zapustyly-poshukovyy-servis-dlya-naukovciv-ouci.htmlРакурсOpen Ukrainian Citation Index (OUCI), пошуковий сервіс для науковців, відучора функціонує в Україні.
.
Міністерство освіти і науки представило відповідний проект 12 листопада. Про це повідомили у прес-службі відомства.
Чиновники пояснили головні відмінності OUCI від інших подібних сервісів. За їхніми словами, він некомерційний, а доступ — безкоштовний. Наповнення бази відбувається за прозорими принципами, механізм має зрозумілий функціонал захисту від маніпуляцій із цитуванням.
Юрій Полюхович, перший заступник міністра, розповів, що не йдеться про оцінювання чи ухвалення відомством рішень на підставі даних сервісу. Зараз в базі є 109 млн публікацій з усього світу, в тому числі зібрані метадані від 1329 видань України.
OUCI — пошукова система і база даних наукових цитувань. Матеріали надходять від усіх видань, що підтримують Initiative for Open Citations (Коаліція наукових видавців і дослідників для сприяння необмеженої доступності даних про наукові цитатах).
Про старт роботи «індексу цитування» для науковців Полюхович оголосив 8 листопада. Чиновник зазначив, що послуга дозволить оцінити вплив наукового співробітника на галузь.