Ракурсhttps://racurs.ua/
СРДС – це раптова, незрозуміла смерть немовляти
Куріння та вживання алкоголю під час вагітності у 12 разів підвищує ризик раптової смерті немовлят — учені
https://racurs.ua/ua/n132366-kurinnya-ta-vjyvannya-alkogolu-pid-chas-vagitnosti-u-12-raziv-pidvyschuie-ryzyk-raptovoyi-smerti.htmlРакурсДіти, народжені матерями, які вживали алкоголь та курили після першого триместру вагітності, мають 12-кратний підвищений ризик виникнення синдрому раптової дитячої смерті (СРДС) у порівнянні з дітьми, матері яких від цього утримувалися після першого триместру або протягом усієї вагітності.
.
Такого висновку дійшли учені зі Сполучених Штатів та Південної Африки, котрі стежили за результатами майже 12 тис. вагітностей, повідомляє видання EurekAlert з посиланням на Національний інститут охорони здоров’я США.
Вагітні жінки, за якими спостерігали дослідники, проживали у Кейптауні (Південна Африка) та в п’яти місцях у США, включаючи дві американські резервації індіанців у Південній Дакоті та Північній Дакоті.
Об'єкти дослідження були відібрані з урахуванням високих показників допологового споживання алкоголю та СРДС, а також з метою охоплення тих груп населення, де етнічні та соціально-економічні відмінності в СРДС залишаються недостатньо вивченими.
Дослідники встановили, що за рік після пологів померло 66 немовлят, серед них — 28 смертей від СРДР та 38 смертей із відомих причин.
СРДС — це раптова, незрозуміла смерть немовляти у віці до року без будь-яких попередніх ознак.
Наші висновки показують, що комбінована дія алкоголю і тютюну надає синергетичний ефект на ризик СРДС, оскільки подвійний вплив пов’язаний зі значно більш високим ризиком, ніж будь-який вплив окремо, — наголошують учені.
Учені виявили, що:
- поєднання куріння та вживання алкоголю після першого триместру вагітності підвищувало ймовірність СРДС у 12 разів;
- продовження вагітною жінкою лише куріння після першого триместру підвищувало ризик СРДС у п’ять разів;
- продовження лише вживання алкоголю після першого триместру підвищувало ризик СРДС у чотири рази.
Наші висновки підтверджують поточну рекомендацію Центрів США з контролю і профілактики захворювань, Головного хірурга США і Всесвітньої організації охорони здоров’я про те, що жінки не повинні вживати алкоголь або курити під час вагітності, — наголошують дослідники.
Нагадаємо, учені встановили, що куріння чоловіків збільшує небезпеку для майбутніх дітей. Зокрема, може призвести до вродженої вади серця у дітей.