Ракурсhttps://racurs.ua/
Під час карантину і 30 днів після: Рада дозволила місцевій владі встановлювати КПП, оглядати речі і авто
КПП і огляд речей: Рада дозволила місцевій владі встановлювати особливий режим в’їзду-виїзду під час карантину
https://racurs.ua/ua/n136658-kpp-i-oglyad-rechey-rada-dozvolyla-misceviy-vladi-vstanovluvaty-osoblyvyy-rejym-v-yizdu-vyyizdu.htmlРакурсВерховна Рада внесла зміни до закону щодо боротьби з COVID-19, уточнивши права Кабміну запроваджувати та скасовувати карантин в Україні, а також дозволивши владі на місцях встановлювати особливий режим в’їзду-виїзду, розміщувати КПП і здійснювати санітарний огляд речей, багажу та автомобілів громадян.
.
Відповідний проект закону № 3320, запропонований «слугою» Михайлом Радуцьким, під час позачергового засідання парламенту підтримали 316 нардепів. Відразу після цього в цілому цей закон підтримали 332 депутати. Ще 334 нардепи висловилися за те, щоб терміново направити його на підпис президенту.
Метою законопроекту є правове врегулювання питань, пов’язаних з перебуванням громадян в самоізоляції, обсервації, в тимчасових закладах охорони здоров’я в період здійснення заходів з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби, передбачених у рішенні уряду про встановлення карантину, а також розширення повноважень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у разі встановлення карантину на час його дії… Запропоновані законопроектом норми обмежені у часі та будуть діяти на період встановлення карантину та впродовж 30 днів з дня його відміни, — йдеться у висновку профільного парламентського комітету.
Також у законопроекті зазначено, що карантин в Україні встановлюється та відміняється Кабінетом міністрів. Окрім цього, нормативний акт покладає на владу на місцях відповідальність за організацію та контроль за дотриманням карантину і проведенням профілактичних й протиепідемічних заходів. Задля цього, місцевим органам влади дозволено:
установлювати особливий режим в’їзду, виїзду на території карантину та окремих адміністративно-територіальних одиниць громадян і транспортних засобів;
у разі необхідності — проводити санітарний огляд речей, багажу, транспортних засобів та вантажів;
створювати на в’їздах, виїздах на території карантину та на окремих адміністративно-територіальних одиниць, що знаходяться на територій карантину, контрольно-пропускні пункти;
залучати в установленому порядку для роботи в цих пунктах військовослужбовців, працівників, матеріально-технічні та транспортні засоби підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, частин та підрозділів центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах оборони і військового будівництва, охорони громадського порядку.