Ракурсhttps://racurs.ua/
Лікування коронавірусу: Вчені підтвердили ефект антикоагулянтів в боротьбі з COVID-19, фото — cursorinfo.co.il
Вчені підтвердили лікувальний ефект антикоагулянтів в боротьбі з COVID-19 — дослідження
https://racurs.ua/ua/n137862-vcheni-pidtverdyly-likuvalnyy-efekt-antykoagulyantiv-v-borotbi-z-covid-19-doslidjennya.htmlРакурсЛікувати коронавірус можуть допомогти антикоагулянти — речовини, що перешкоджають зсіданню крові або уповільнюють його.
.
Американські медики стверджують, що препарати, що знижують згортання крові, можуть поліпшити стан здоров’я важких пацієнтів з COVID-19. У хворих часто з’являються тромби, які становлять загрозу для життя, а антикоагулянти допомагають запобігти їх виникненню та знижують ризик таких ускладнень, як серцевий напад, інсульт і легенева емболія.
Про це заявили дослідники з Медичного центру і лікарні Mount Sinai (США). В Journal of the American College of Cardiology, який цитує CNN, автори роботи прозвітували про аналіз історій хвороби 2 тис. 773 пацієнтів з коронавірусом в період з 14 березня по 11 квітня. Аналіз цих медичних випадків показав, що у тих, хто отримував антикоагулянти, значно поліпшувалося самопочуття — як у відділенні реанімації, так і поза ним.
Антикоагулянтна терапія мала особливо ефективний вплив на важких пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легень. Коли лікування препаратами, які розріджують кров, не проводилося, гинули 62,7% від загального числа пацієнтів на ШВЛ. Із застосуванням таких ліків летальність в цій групі хворих знизилася до 29,1%.
Директор Інституту кардіології при лікарні Mount Sinai Валентин Фастер зазначив, що можливість використання антикоагулянтів слід розглядати в індивідуальному порядку, оскільки подібні препарати можуть викликати ускладнення, а саме кровотечі.
«Ракурс» повідомляв і про тривожну новину з фронту боротьби з COVID-19. Вчені з Лос-Аламоської національної лабораторії США з’ясували, що коронавірус здатний перемогти й можливу вакцину проти себе, оскільки штам, який нині домінує в Європі та США, може мутувати далі. Вчені вже виявили 14 мутацій. Вони стосуються змін в S-протеїні — складній багатокомпонентній молекулі, яка дозволяє SARS-CoV-2 проникати в клітини господаря.