Вакцину проти COVID-19 почали тестувати в Сінгапурі, дослідники у США розповіли, що полегшує завдання
https://racurs.ua/ua/n139591-vakcynu-proty-covid-19-pochaly-testuvaty-v-singapuri-doslidnyky-u-ssha-rozpovily-scho-polegshuie.htmlРакурсВакцину проти COVID-19 почали тестувати в Сінгапурі, дослідження будуть проводитися на здорових людях. У першій фазі досліджень, яка триватиме шість тижнів, візьмуть участь 23 здорові людини.
Якщо перший етап буде визнаний успішним, то наступним кроком стане залучення до випробування більшої кількості волонтерів, зокрема інфікованих коронавірусом. В основі нового препарату лежать створені в лабораторних умовах моноклональні антитіла, які здатні впливати на збудника SARS-CoV-2, повідомляє The Straits Times.
Якщо дослідження завершаться успішно, то TY027 можна буде використовувати людям, які мають по роботі широкі соціальні контакти, а також туристам.
Тим часом вчені університету Джонса Хопкінса в США заявили, що SARS-CoV-2 належить до вірусів, які повільно еволюціонують, а це збільшує ймовірність створення успішної вакцини. Про це розповіли в прес-релізі, опублікованому на сайті Medical Xpress.
За словами дослідників, у вірусі відбулося дуже мало генетичних змін з моменту появи в 2019 році. Розробити вакцину і ліки в такому випадку простіше, ніж для тих інфекційних агентів, що швидко змінюються (наприклад, збудника грипу). В цілому, коронавіруси, що налічують сотні видів, мутують повільніше, ніж багато інших вірусів.
Нині при розробці вакцини вчені зосередилися на S-білку, який знаходиться на зовнішній поверхні SARS-CoV-2 і дозволяє вірусу закріпитися за клітину господаря і потім проникнути всередину неї. У цьому білку є високоспецифічні ділянки, які вступають в прямий контакт з рецептором на поверхні клітини господаря і служать найбільш вірогідною мішенню для вакцини. Нині на цих ділянках не помітили жодних серйозних змін у 20 тис. зразках геномів, які відібрали у всьому світі.