Про амбіції України у космосі розповів віце-прем'єр Уруський
https://racurs.ua/ua/n141707-pro-ambiciyi-ukrayiny-u-kosmosi-rozpoviv-vice-premier-uruskyy.htmlРакурсПро амбіції України у космосі, та чи зможе українська космічна галузь працювати без співробітництва з Росією, розповів новий віце-прем'єр Олег Уруський, якого 16 липня Верховна Рада призначила міністром з питань стратегічних галузей промисловості.
Ракетно-космічна галузь була сильно зав’язана на співпраці з Росією, особливо в частині комплектуючих. Розвиток я бачу в інтеграції в світову ракетно-космічну індустрію. Нам давно вже треба було вступити в Європейське космічне агентство (ЄКА — ред.), — розповів Уруський в інтерв’ю «ВВС Україна».
За його словами, коли держава стає гравцем ЄКА, на неї по-іншому дивляться.
Що стосується ракетобудування — там серйозна конкуренція. Маємо хорошу співпрацю з США в рамках програми Antares, в Європі в проекті Vega задіяний наш двигун, але триває боротьба, щоб нас звідти витіснити, — зазначив віце-прем'єр.
Чиновник також розповів, що Київ прагне знайти інвестора для проекту «Повітряний старт» з метою отримання незалежного доступу до космосу.
Є люди, які вважають, що космос — це майбутнє. В нас ми космодром збудувати не можемо, з Бразилією спроба провалилася, і тому зараз ми проводимо перемовини з канадцями. Тому «Повітряний старт» — це той проект, який міг би дозволити Україні отримати незалежний доступ до космосу, — додав Уруський.
Він вірить у можливість запуску Україною своїх супутників як для військових, так і цивільних галузей.
Мені соромно, що наразі ми не маємо жодного супутника на орбіті. Це абсолютно неприпустима річ для держави, яка вважає себе космічною… Супутника зв’язку в нас ніколи не було — це сором. Ми десятки мільйонів доларів інвестуємо в закордонні компанії, які надають ці послуги, — сказав міністр.
Разом з тим, він визнав, що з кожним роком в Україні залишається дедалі менше фахівців, які можуть працювати у космічній галузі.
Фахівців стає все менше і менше. В нас ще є шанс, але ми постійно запізнюємося. В 2015 році вже було все підготовлено, щоб реформувати… Замість «Південмашу» і КБ «Південне» утворити ракетно-космічний центр «Південний». Також я не виключаю, що спільні проєкти з авіації і космосу можуть опинитися в єдиній управляючій авіакосмічній компанії, — резюмував віце-прем'єр.