Ракурсhttps://racurs.ua/
Переохолодження. Фото: Istock
Без алкоголю та кофеїну — як вберегтися від переохолодження
https://racurs.ua/ua/n149065-bez-alkogolu-ta-kofeyinu-yak-vberegtysya-vid-pereoholodjennya.htmlРакурсМорози в Україні, які прийшли останнього тижня, досягатимуть −15°. У зв’язку з важкими погодними умовами та снігопадами, керівниця кафедри «Школа охорони здоров’я» Києво-Могилянської академії Тетяна Юрочко дала поради, як вберегтися від переохолодження.
.
За її словами, перш за все потрібно зберігати багатошаровість в одязі. Про це вона розповіла в ефірі «Українського радіо».
Так, повідомляється, що у морозні дні одяг повинен бути зручним, тонким, і між кожним прошарком одягу повинно бути повітря. Натомість внутрішній прошарок повинен бути або шерстяний, або синтетичний.
Коли кажуть, що краще одягнути бавовняну білизну — це міф. В морози треба одягати спідню білизну або з мериносової шерсті, або синтетичну, тому що вони будуть захищати наше тіло від вологості, — розповідає експерт.
Вона додала, що другий шар одягу повинен бути рихлим — або вовняний, або флісовий. Светр повинен бути досить зручний й не мішкуватий. А верхній шар одягу повинен бути вітро- і вологостійким. Також вона зазначила, що у морози варто відмовитися від металевих прикрас — вони можуть забирати тепло з тіла.
Натомість дітей не варто особливо кутати, а поради для малюків залишаються такими ж, як і для дорослих. Але, зауважує експерт, потрібно погодувати дитину перед виходом на вулицю, оскільки енергія допоможе зберігати внутрішнє тепло.
Першими ознаками переохолодження є:
- тремтіння;
- гусяча шкіра;
- почервоніння кінцівок, носу, щік, підборіддя.
Експерт додала, що діти, люди похилого віку або такі, які мають проблеми із серцево-судинною системою, більше схильні до переохолодження та обмороження. Також вона зауважила, що під час морозу і переохолодження вживання алкоголю і кофеїномістких напоїв заборонено.
Вживання не гарячих, а теплих напоїв чи легких вуглеводнів перекусів, коли активно займаєтесь спортом на вулиці, корисне, тому що це сприяє виробленню внутрішнього тепла, — пояснила вона.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що снігопади вирують в Україні. У ніч на 15 січня на перевальних ділянках в Карпатах випало від 10 до 35 см снігу, він йде тут другу добу поспіль. Сьогодні переважно на всій території України також сніжитиме. Температура повітря як вдень, так і вночі у західних та деяких центральних регіонах опуститься до −11 градусів.
За прогнозами Укргідрометцентру, 15 сiчня у зв’язку зi снiгопадами та хуртовинами на високогiр’ї Закарпатської та Івано-Франківської областей очiкується значна снiголавинна небезпека. Станом на 08.30 на горі Піп Іван Чорногірський хмарно, видимість обмежена до 30 м. Падає сніг, хуртовина, температура повітря −15°С.