Руки повинні бути зайняті — як Разумков і нардепи сенсорні кнопки тестували (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n151150-ruky-povynni-buty-zaynyati-yak-razumkov-i-nardepy-sensorni-knopky-testuvaly-foto-video.htmlРакурсСенсорну кнопку запровадили з 2 березня у Верховній Раді. Цей механізм унеможливить неперсональне голосування.
Народні обранці почали роботу з тестування системи сенсорної кнопки. Керував процесом спікер Дмитро Разумков. Він пояснив дію систему і сказав, що «руки повинні бути зайняті», тобто, від сьогодні для голосування нардепам необхідні дві руки.
Нардепи оглянули й випробували нововведення на робочих місцях, а згодом жваво почали обговорювати в соцмережах новинку.
Володимир В’ятрович написав, що у Раді тривають «сенсорні» репетиції.
Вчимося голосувати із сенсорною кнопкою. Давно пора було це зробити, тим паче що технічно це скликання могло з використання цієї кнопки. І можливо нині не було б соромно за обраного «кнопкодавством» плагіатора міністром освіти, — написав нардеп.
Його колега з «ЄС» Олексій Гончаренко зняв навіть відео, аби показати, як працює сенсорна кнопка у Раді.
Поки не закінчився час голосування, відпускати сенсорну кнопку не можна. І тепер усі, хто дуже хотів проголосувати за сусіда — не зможе це зробити, — повідомив Гончаренко.
Парламентарі реєструвалися за новою системою — натискаючу і зелену, і сенсорну кнопки.
Тепер депутати і під час голосування мають натискати однією рукою кнопки «за», «проти» чи «утримався», а іншою — тиснути на сенсорну кнопку. Тиснути на сенсор потрібно до завершення процесу голосування.
У Верховній Раді сенсорну систему для запобігання «кнопкодавству» намагалися ввести в дію з 2008 року.