Робота по змінах по-різному впливає на чоловіків та жінок — учені
https://racurs.ua/ua/n153609-robota-po-zminah-po-riznomu-vplyvaie-na-cholovikiv-ta-jinok-ucheni.htmlРакурсРобота по змінах та нерегулярні графіки роботи можуть спричинити певні проблеми, пов’язані зі здоров’ям, і вплинути на захист від інфекцій.
Проте у чоловіків та жінок це проявляється по-різному. Про це свідчать результати дослідження учених з Університету Ватерлоо (Канада), повідомляє видання EurekAlert.
Проблеми, пов’язані зі здоров’ям, виникають через те, що природні годинники організму, які називаються циркадними, можуть порушуватися внаслідок непослідовних змін у графіку сну і неспання та режимів приймання їжі.
Учені розробили комп’ютерну модель, щоб розглянути, як порушення в циркадному годиннику впливає на імунну систему в контексті боротьби з хворобами.
Оскільки на нашу імунну систему впливають цілодобові годинники, наша здатність здійснювати імунну відповідь змінюється протягом дня, — зазначають учені.
Дослідники створили моделі, окремо для чоловіків та жінок, які імітують взаємодію між циркадним годинником та імунною системою.
Модель складається з основних «тактових генів», пов’язаних з ними білків та механізму регулювання про- та протизапальних медіаторів. Регулюючи годинник, моделі можуть імітувати чоловіків та жінок, які працюють у різних змінах.
Результати комп’ютерного моделювання показали, що імунна відповідь змінюється залежно від часу інфікування. «Найгіршим» є час перед сном — це той період часу, коли наш організм найменш підготовлений до вироблення про- і протизапальних медіаторів, необхідних під час боротьби з інфекцією.
Проте не менш важливо і те, що стать людини також впливає на тяжкість інфекції в цьому випадку.
Робота по змінах, схоже, по-різному впливає на чоловіків та жінок, — наголошують дослідники. — У порівнянні з жінками, імунна система у чоловіків більш схильна до надмірної активації, що може збільшити їх шанси на сепсис після несвоєчасної інфекції.