Чи можна було б уникнути пандемії коронавірусу, розповіли у ВООЗ
https://racurs.ua/ua/n154548-chy-mojna-bulo-b-unyknuty-pandemiyi-koronavirusu-rozpovily-u-vooz.htmlРакурсПандемії коронавірусу у світі можна було б уникнути. Мільйони людей залишилися б живі, якби не запізніла реакція Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та держав, чиї лідери не вживали необхідних заходів.
Комітет ВООЗ мав оголосити спалах в Китаї надзвичайною ситуацією на міжнародному рівні за тиждень до того, як він це зробив. До такого висновку прийшла створена з ініціативи самої ВООЗ незалежна комісія із забезпечення готовності до пандемії IPPPR.
Абсолютно зрозуміло, що зі сторони Китаю і ВООЗ було чимало затримок і сумнівів. Деякі зі зволікань насправді стали результатом складних бюрократичних процедур — так званих міжнародних медико-санітарних правил, — зазначають експерти.
В той час, коли країни мали готувати свої системи охорони здоров’я до напливу пацієнтів із коронавірусом, значна частина світу зав’язла у боротьбі за захисне обладнання та ліки за принципом «переможець забирає все», йдеться у звіті.
Щоб запобігти черговій катастрофічній пандемії, спеціалісти пропонують ключові реформи:
- ВООЗ повинна мати глобальну раду з питань загрози здоров’ю, яка має право притягувати до відповідальності держави-члени;
- повинна існувати система нагляду за хворобами для публікації інформації без схвалення зацікавлених країн;
- вакцини мають бути віднесені до загальнодоступних благ і повинен існувати механізм фінансування боротьби з пандемією.
Нагадаємо, міжнародна енергетична агенція IEA прогнозує різке зростання викидів вуглекислого газу цього року через відновлення світу після пандемії коронавірусу. А це своєю чергою негативно вплине на клімат.