Які країни найбільше забруднюють океани пластиком, встановили вчені
https://racurs.ua/ua/n154823-yaki-krayiny-naybilshe-zabrudnuut-okeany-plastykom-vstanovyly-vcheni.htmlРакурсОкеани планети Земля стають все дедалі більше забрудненими відходами з пластмаси.
Щорічно в океани потрапляє близько 2,7 млн т пластику. Міжнародна група вчених, проаналізувавши дані, виявила, що до 80% всіх пластмас надходять в океан з міських районів Південно-Східної Азії і Західної Африки через річки. Про це повідомляє ресурс Phys.org.
Науковці виявили, що існує три основні фактори, які сильно впливають на переміщення пластику: погода (вітер з опадами), спосіб використання землі поруч з річкою і її географія і відстань, яку пластик повинен подолати, щоб дістатися до моря.
З’ясувалося, що саме з Філіппін в океани потрапляє найбільше пластику. За 12 місяців у цій державі у 4 тис. 840 річок скидається близько 356 тис. т сміття. На другому місці знаходиться Індія з 126 тис. 513 т сміття на рік, Малайзія з 73 тис. 98 т щороку та Китай з 70 тис. 707 т на рік.
Раніше дослідники вважали, що найбільше пластику в океани потрапляє з маленьких річок у міських районах, а не з широких рік, які можуть розливатися на всю країну. Нове дослідження показало, що річка Пасіг на Філіппінах є найбільшим джерелом океанських пластмас.
Нагадаємо, вчені з Південної Кореї виявили новий вид жука, личинки якого здатні утилізувати відходи з пластику. Жук, який отримав назву Plesiophthophthalmus davidis, мешкає в Центральній Азії. Комаха здатна розкладати полістирол і ця здатність пов’язана з бактеріями роду Серратія, які знаходяться в його кишковій флорі.
Джерело: Phys.org