Ракурсhttps://racurs.ua/
Закон про електронний суд набув чинності в Україні. Фото: lexinform.com.ua
Закон про електронний суд набув чинності — як він працюватиме
https://racurs.ua/ua/n155230-zakon-pro-elektronnyy-sud-nabuv-chynnosti-yak-vin-pracuvatyme.htmlРакурсЗакон про електронний суд № 1416-IX, що передбачає поетапне впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), 26 травня набув чинності в Україні.
.
Тепер суди зможуть розглядати матеріали справ не тільки в паперовій, а й в електронній формі. За допомогою нової системи, учасники процесу зможуть подавати до суду електронні версії процесуальних документів, підкріпивши до них повідомлення про відправку документа в паперовому вигляді сторонам у справі.
Також ЄСІТС буде використовуватися для:
- участі сторін у судовому засіданні в режимі відеоконференції;
- повної фіксації судового засідання;
- зберігання запису судового засідання;
- складання журналу судових засідань.
Закон передбачає, що судові рішення також будуть складатися в паперовій та електронній формі. Всі електронні рішення будуть також складатися і публікуватися через єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Крім того, в єдиній системі також будуть формуватися виконавчі документи.
Про початок роботи Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи повідомлять на веб-порталі «Судова влада України».
Нагадаємо, 25 травня комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроект президента Володимира Зеленського № 5246. Цей проект закону, відомий як «суд у смартфоні», впроваджує інформаційно-телекомунікаційну систему досудового розслідування. До другого читання документу надійшло 34 правки від нардепів, однак комітет вирішив усі їх відхилити. Таким чином проект залишився у редакції першого читання.
Читайте також: Судити суддів по справах їхніх, або Реформа без кінця