Ракурсhttps://racurs.ua/
Можливе підвищення тарифів через ріст цін на газ в ЄС оцінив Шмигаль
Можливе підвищення тарифів через ріст цін на газ в ЄС оцінив Шмигаль
https://racurs.ua/ua/n160161-mojlyve-pidvyschennya-taryfiv-cherez-rist-cin-na-gaz-v-ies-ocinyv-shmygal.htmlРакурсМожливе підвищення тарифів в Україні на тлі стрімкого зростання цін на газ в Європі прокоментував прем'єр Денис Шмигаль. За його словами, Кабмін виступає гарантом того, що для побутових споживачів, тобто населення, ціна на газ залишиться незмінною.
.
Ми, як уряд, і «Нафтогаз», як державна компанія, виступаємо гарантами того, що для побутових споживачів України ціна на газ не зміниться… Ціна газу зафіксована річним контрактом НАК «Нафтогазу» на рівні 7,96 грн, цей контракт діє до 1 травня 2022 року. Далі він переглядається і пропонується наступний контракт на наступний період. У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована на рівні менше або у районі 8 грн для побутових споживачів, — сказав Шмигаль під час прес-конференції 14 вересня.
Він наголосив, що нині на світових ринках ціна на газ б'є рекорди й за деякими договорами вже перевищує 700 дол. за 1 тис. куб. м. Водночас, для українських теплокомуненерго запропонована ціна на газ на рівні 7,44 грн.
Разом з тим очільник уряду нагадав, що тарифи перебувають у зоні відповідальності органів місцевого самоврядування.
Тарифи у сфері теплопостачання — це зона відповідальності органів місцевого самоврядування. Саме місцева влада визначає тарифи та шукає компенсатори, для цього місцеві бюджети мають значний ресурс, — заявив глава Кабміну.
Окрім цього, Шмигаль наголосив, що Україна на 90% готова до опалювального сезону.
У газових сховищах закачано 18 млрд куб. м газу — це показник більше середнього за останні 10 років на цей період. Ми очікуємо збільшення запасів до 19 млрд і більше, — підсумував чиновинк.
Нагадаємо, цьогоріч влітку ціни на газ в ЄС почали демонструвати тенденцію до стрімкого зростання. За останніми даними з бірж, ціна на газ в Європі під час торгів 14 вересня перевищила позначку у 810 дол. за 1 тис. куб. м., оновивши черговий рекорд.