Водневий коридор з України до Німеччини представив оператор ГТС
https://racurs.ua/ua/n160606-vodnevyy-korydor-z-ukrayiny-do-nimechchyny-predstavyv-operator-gts-ukrayiny.htmlРакурс«Центрально-Європейський водневий коридор» представили провідні компанії газової інфраструктури чотирьох країн Європи.
Ця ініціатива спрямована на створення водневої «магістралі», яка транспортуватиме водень з перспективних районів постачання в Україні, котра має гарні умови для виробництва «зеленого» водню, до Німеччини, через Словаччину та Чехію. Про це повідомляє прес-служба ТзоВ «Оператор ГТС України».
Також цей коридор дозволить транспортувати водень з виробничих підприємств до споживачів у Чехії та Словаччині.
Очікується, що Німеччина стане ключовим регіоном попиту на водень в Європі, який імпортуватиме значні обсяги для забезпечення потреб.
Учасники проекту зазначають, що цей коридор може бути створений частково за рахунок перепрофілювання наявної газової інфраструктури у поєднанні з цільовими інвестиціями в нові спеціалізовані водневі трубопроводи та компресорні станції. Так, газотранспортні системи Словаччини, Чехії та Німеччини можуть бути перепрофільовані для транспортування водню.
Серед компаній-учасників ініціативи:
- Оператор ГТС України (ОГТСУ);
- EUSTREAM (компанія-оператор ГТС Словаччини);
- NET4GAS (компанія-оператор ГТС Чехії);
- OGE (провідна компанія-оператор ГТС Німеччини).
В ОГТСУ наголошують, що хоча природний газ залишиться ключовим джерелом енергії у найближчі два десятиліття, очікується, що водень відіграватиме значну роль до 2050 року, коли європейська економіка має досягнути вуглецевої нейтральності.
Створення центрально-європейського водневого коридору — важливий крок на цьому шляху, що пропонує можливості доставки значних обсягів водню до промислових центрів попиту вже до 2030 року, — зазначає гендиректор OGE Йорг Бергман.