Фальшиві ковід-паспорти — шахраї підмальовували печатки, підписи і бланки (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n160780-falshyvi-kovid-pasporty-shahrayi-pidmalovuvaly-pechatky-pidpysy-i-blanky-foto.htmlРакурсФальшиві ковід-сертифікати, нібито видані медиками в Україні, щодня виявляють на кордоні і за межами України. Служба безпеки України 27 вересня відзвітувала про новий випадок підробки міжнародних свідоцтво про вакцинацію.
Шахраї використовували сфальшовані печатки приватних і державних медзакладів Київської, Волинської, Вінницької та Чернівецької областей.
Клієнтами мешканця Прикарпаття і його спільниці були громадяни України, РФ та Молдови. «Офіс» пара орендувала в турагенції. Через неї і підшукували клієнтів.
Шахраї створювали копії бланків свідоцтв про вакцинацію на комп’ютері, роздруковували їх, заповнювали й засвідчували підробленими печатками. «Замовлення» відправляли через пошту, причому змінюючи установчі дані.
Цей «бізнес» процвітав з початку 2021 року, а за фальшивий сертифікат правили 1,6 тис. грн.
СБУ натрапила на «клієнтську» базу, готові до відправлення довідки про негативні ПЛР-тести і міжнародні свідоцтва про вакцинацію.
Кримінальне провадження відкрили за ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.
У МВС 27 вересня розповіли про схему виготовлення підроблених COVID-сертифікатів без проходження вакцинації на Черкащині.
Її організувала 32-річна лікарка сімейної медицини спільно зі своєю 48-річною знайомою, яка виконувала роль посередниці. Фігурантки у месенджерах пропонували громадянам отримати міжнародний сертифікат без проходження вакцинації від Covid-19.
За 5 тис. грн медпрацівниця обіцяла внести відомості про нібито проведену вакцинацію до відповідних електронних реєстрів. Однак жінка цілеспрямовано робила помилки під час внесення даних клієнтів. Внаслідок цього медична довідка не генерувалася у застосунку «Дія», натомість медпрацівниця видавала паперові Covid-сертифікати, завірені власною печаткою.
«Ракурс» писав, що у вересні понад 500 недійсних COVID-сертифікатів впродовж місяця після запровадження цифрових документів про вакцинацію в сервісі «Дія» виявила Держприкордонслужба.