Гігантського предка скорпіона віком 435 млн років знайшли у Китаї (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n161547-gigantskogo-predka-skorpiona-vikom-435-mln-rokiv-znayshly-u-kytayi-foto.htmlРакурсНайдавнішу скам’янілість гігантського ракоскорпіона, віком 435 млн років, виявили у Китаї. За словами вченого Бо Вана із Нанкінського інституту геології і палеонтології, йдеться про представника нового роду і виду ракоскорпіонів з сімейства Mixopteridae.
Істота, яка отримала офіційну назву Terropterus xiushanensis, процвітала в силурійському періоді. Його скам’янілості виявили в китайській формації Сюшань, пише National Geographic.
Terropterus xiushanensis — перший міксоптерид з древнього суперконтиненту Гондвана, а також найстаріший відомий науці міксоптерид. Цей вид був відносно великим, сягав метра завдовжки, й мав збільшену просомальну кінцівку III з унікальним розташуванням шипів. Не виключено, що він був вищим хижаком на мілководді раннього силуру в Південному Китаї, коли ще не існувало більших хребетних конкурентів.
Ракоскорпіони або евріптеріди (Eurypterida) представляють собою групу хеліцератних членистоногих середнього палеозою. Представники сімейства Mixopteridae відрізняються великими розмірами і схожістю зі скорпіонами.
Їхня друга і особливо третя пара просомальних кінцівок збільшені і дуже колючі. Ці кінцівки, ймовірно, використовувалися для полювання на здобич як аналог кошика, утвореного колючими педипальпами павуків, — розповідає Бо Ван.
Раніше були виявлені чотири види ракоскорпіонів, описаних 80 років тому:
Mixopterus kiaeri з Норвегії,
Mixopterus multispinosus з Нью-Йорка,
Mixopterus simonsoni з Естонії,
Lanarkopterus dolichoschelus з Шотландії.
Всі вони силурійського віку (третій період палеозою, почався 443,8 млн років тому, а закінчився 419,2 млн років тому) і походять виключно з палеозойського суперконтиненту Лавруссія.