Ракурсhttps://racurs.ua/
Зв'язок COVID-вакцини та СНІДу - заяву президента Бразилії перевірить суд
Зв’язок COVID-вакцини та СНІДу — заяву президента Бразилії перевірить суд
https://racurs.ua/ua/n163994-zv-yazok-covid-vakcyny-ta-snidu-zayavu-prezydenta-brazyliyi-pereviryt-sud.htmlРакурсВерховний суд Бразилії ініціював перевірку після скандальних та непідтверджених заяв президента країни Жаїра Болсонару про те, що вакцини від коронавірусу нібито можуть збільшити ризик зараження на СНІД.
.
Як повідомляє BBC, ці заяви він зробив ще у жовтні. За фейкові висловлювання він був тимчасово заблокований на Facebook та YouTube. Його слова про те, що щеплені від COVID-19 нібито більше схильні до зараження СНІДом, були спростовані вченими та медиками.
Йдеться про відеозапис, у якому Болсонару заявив про зв’язок між щепленням проти коронавірусу та СНІДом. Виступаючи в жовтні в прямому ефірі на Facebook, він послався на неіснуючі насправді «офіційні звіти» британського уряду, згідно з якими у людей, повністю щеплених від коронавірусу, СНІД розвивається «набагато швидше, ніж очікувалося».
Після звинувачень у поширенні медичної дезінформації Facebook видалила це відео, а обліковий запис президента на YouTube був на тиждень заблокований.
3 грудня сенатори Бразилії схвалили звинувачення проти президента через ситуацію із COVID-19. Держобвинувачу доручено перевірити, чи не пов’язані заяви Болсонару з групою його прихильників, проти яких уже ведеться розслідування щодо розповсюдження неправдивої інформації.
Так званий «Департамент ненависті» з початку пандемії поширював фейкові дані та закликав до військового перевороту, який дав би Болсонару необмежену владу.
Проти Болсонару вже ведеться окреме розслідування щодо його рішень під час боротьби з пандемією у Бразилії. Президент Бразилії раніше не став вакцинуватися від коронавірусу і вважається одним з послідовних противників вакцинації серед світових лідерів.
Країна посідає друге місце у світі за смертністю від COVID-19: у Бразилії загинуло понад 615 тис. людей, інфіковано понад 22,1 млн осіб. Фахівці побоюються, що це неточні дані, реальні цифри можуть бути набагато вищими.