Ракурсhttps://racurs.ua/
З’явилася реакція “друзів України” у Європарламенті на підозру Порошенку
З’явилася реакція «друзів України» у Європарламенті на підозру Порошенку
https://racurs.ua/ua/n164836-z-yavylasya-reakciya-druziv-ukrayiny-u-ievroparlamenti-na-pidozru-poroshenku.htmlРакурсШестеро депутатів Європейського парламенту, які входять до неформальної групи «Друзі України», закликали українську владу утримуватися від політичних переслідувань і вибіркового правосуддя, як це було за каденції Віктора Януковича.
.
Відповідну заяву щодо підозри п’ятому президенту України Петру Порошенку оприлюднено 23 грудня.
Ми рішуче закликаємо компетентні органи України утримуватися від можливого політично вмотивованого переслідування і уникати навіть натяків на повернення до відомих у минулому практик вибіркового правосуддя і політично мотивованих переслідувань у країні, яка прагне європейської інтеграції і, зокрема, перебуває у процесі впровадження всеосяжної реформи судової системи, що має сприяти безперечному застосуванню верховенства права без сумнівів щодо політичного впливу, — йдеться в заяві.
Лист підписали депутати від Литви Петрас Ауштрявичюс (Renew Europe), Раса Юкнявічене (EPP), Андріус Кубіліус (EPP), Німеччини — Міхаель Галер (EPP) та Віола фон Крамон (Greens/EFA), від Польщі — Радослав Сікорський (EPP). Документ передали генпрокурору Ірині Венедиктовій, міністру юстиції Денису Малюсці та голові Офісу президента Андрію Єрмаку.
Депутати сподіваються, що українські правоохоронні органи не стануть знаряддям боротьби з політичними опонентами нинішньої влади.
Вони вважають, що політичні розбіжності мають вирішуватися шляхом відкритих політичних дебатів і виборів, а не шляхом вибіркового правосуддя.
У Європарламенті зазначили, що українці повинні об'єднатися на тлі агресивних намірів керівництва РФ проти України.
У 2019 році 50 депутатів з шести фракцій Європарламенту створили неформальну групу «друзів європейської України». Своїми головними цілями вони називають політичну підтримку України та сприяння її економічній інтеграції в ЄС.
Раніше на підозру відреагували у США, ЄС та Канаді.
Нагадаємо, що 20 грудня Порошенку оголосили про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризму, державної зради та сприяння діяльності терористичної організації. У разі доведення провини політику загрожує до 15 років ув’язнення з можливою конфіскацією майна.
Зеленський вважає, що підозра Порошенку у держзраді не вплине на ситуацію всередині України.