Велетенське число — кількість чорних дір у Всесвіті підрахували учені
https://racurs.ua/ua/n165942-veletenske-chyslo-kilkist-chornyh-dir-u-vsesviti-pidrahuvaly-ucheni.htmlРакурсКількість чорних дір у спостережуваному Всесвіті (сфері діаметром близько 90 млрд світлових років) підрахували італійські учені.
Виявилося, що їх у Всесвіті близько 40 мільярдів мільярдів (квінтильйонів —
тобто близько 40×1018 або 4 з 19 нулями). Це встановили учені з Інституту Сісса (Італія), повідомляє прес-служба вишу.
Такого висновку учені дійшли, за допомогою нового теоретичного підходу підрахувавши кількість звичайної (баріонної) матерії, що міститься у чорних дірах зоряної маси (також їх називають колапсарами — це чорні діри, що утворюється в результаті гравітаційного колапсу масивного тіла масою від п’яти до кількох сотень мас Сонця і мають дуже потужне гравітаційне поле).
Новий теоретичний підхід полягав у поєднання сучасного моделювання еволюції одинарних та подвійних зірок з аналізом відповідних фізичних явищ і вивченням властивостей галактик, особливо швидкості зіркоутворення в них, кількості зоряної маси і металевості (кількості елементів, важчих за водень та гелій) міжзоряного середовища.
Виявилося, що загалом у таких чорних дірах наразі перебуває 1% маси Всесвіту.
Інноваційний характер цієї роботи полягає у поєднанні детальної моделі еволюції зірок з новими оцінками зі зіркоутворення та збагачення металами окремих галактик, — наголошують дослідники. — Це один із перших та найнадійніших підрахунків ab initio мас чорних дірок зоряного походження за всю історію астрофізики.
Крім того, в межах цього дослідження учені встановили, що найпотужніші чорні діри такого типу виникають здебільшого в результаті динамічних подій у зоряних скупченнях.