Ракурсhttps://racurs.ua/
МОЗ дозволить видавати паперові лікарняні до 1 травня, фото: «Перший канал соціальних новин»
Паперові лікарняні дозволять видавати в окремих випадках до 1 травня — деталі
https://racurs.ua/ua/n166270-perovi-likarnyani-dozvolyat-vydavaty-v-okremyh-vypadkah-do-1-travnya-detali.htmlРакурсПаперові лікарняні в Україні зможуть видавати в окремих випадках до 1 травня 2022 року.
.
Проект відповідного наказу розробило Міністерство охорони здоров’я (МОЗ). Про це повідомляє прес-служба відомства.
Лікарі зможуть виписувати паперові лікарняні в таких випадках:
- потрібно продовжити чи закрити листок непрацездатності, який було видано в паперовій формі до 1 жовтня 2021 року;
- сплив термін (сім днів), протягом якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я. У такому випадку рішення про видачу листка непрацездатності приймає лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я, а за її відсутності — головний лікар закладу;
- відбувається усиновлення дитини протягом двох місяців з дати її народження, зазначеної у свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та свідоцтва про народження;
- виникли технічні проблеми з передачею даних, що призводить до неможливості формування електронного листка непрацездатності протягом семи днів з дати створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність до усунення таких проблем.
Водночас факт не підключення закладу охорони здоров’я до електронної системи охорони здоров’я не є підставою для видачі паперових лікарняних, — наголошують у МОЗ.
Реформа електронних лікарняних в Україні розпочалася з 1 жовтня 2021 року. З того часу вже понад 4,5 млн разів українці скористались новою послугою.
Нагадаємо, раніше МОЗ ухвалювало рішення, згідно з яким можливість отримати паперові лікарняні в окремих випадках завершувалася 1 лютого.
Читайте також
Адвокати, будьте пильними, або Наступ на бізнес і свавільні арешти земельних ділянок
Активи окуповано і розтягнуто росіянами. Україні байдуже: брав кредит — поверни
Строк повноважень президента: юридичні аргументи чи політичні розрахунки
Кожен українець зобов’язаний заплатити банкам за втрачене чи зруйноване майно, на яке він брав позику — рішення апеляційного суду
Загрузка...