Ракурсhttps://racurs.ua/
Як працюють е-лікарняні без візиту до лікаря – пояснення МОЗ
Як працюють е-лікарняні без візиту до лікаря — пояснення МОЗ
https://racurs.ua/ua/n166896-yak-pracuut-e-likarnyani-bez-vizytu-do-likarya-poyasnennya-moz.htmlРакурсЯк відкрити е-лікарняний без візиту до лікаря, розповіли в Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ).
.
Українці з симптомами COVID-19 або грипу зможуть відкрити лікарняний у дистанційному режимі, зателефонувавши до лікаря. Про це повідомили у прес-службі МОЗ, пояснивши алгоритм дій.
Коли звертатися до лікаря
Коли у пацієнта з’явилися симптоми COVID-19, грипу або застуди. У телефонному режимі або через інший засіб зв’язку хворий може отримати від лікаря рекомендації щодо лікування.
Що робити після того, як пройшло п’ять днів
Якщо після п’ятиденного лікування вдома самопочуття стабілізувалося — робити нічого не потрібно. Інформація автоматично завантажиться та е-лікарняний буде закрито.
Якщо хвороба триватиме довше, пацієнт має звернутися до лікаря для особистого огляду та можливого подовження строку своєї непрацездатності.
Що робити, якщо самопочуття погіршилося на 1−4 день
Обов’язково звертатися до лікаря на особистий прийом. Слід пам’ятати, що у випадку відкриття е-лікарняного, зокрема й через дистанційне звернення, пацієнт має отримати відповідне смс-сповіщення.
Якщо воно не надійшло, перевірте на сайті Пенсійного фонду України, чи стоїть позначка біля пункту «надаю згоду на отримання sms-повідомлень від ПФУ на номер мого мобільного телефону».
«Ракурс» повідомляв, що в Україні дозволили без візиту до лікаря відкривати електронний лікарняний пацієнтам, які мають ознаки грипу, COVID-19 чи інших респіраторних інфекцій.