Несподівану деталь про вимирання динозаврів назвали вчені (ФОТО)
https://racurs.ua/ua/n167463-nespodivanu-detal-pro-vymyrannya-dynozavriv-nazvaly-vcheni-foto.htmlРакурсВимирання динозаврів відбулося навесні — автори нової роботи вважають, що цей чинник може пояснювати, чому вимирання в північній півкулі було серйознішим, ніж у південній.
Про це повідомляє Nature.
Дослідники вивчили відкладення в Північній Дакоті, і встановили, що ізотопи в зовнішніх шарах кісток риб вказують на чіткі річні цикли в їх розвитку. У більш теплі сезони деякі ізотопи накопичувалися в їхніх кістках швидше, ніж у холодні. І в знайдених риб кістки знаходилися в стані, що відповідає весні в північній півкулі.
Відомо, що в південній півкулі наслідки вимирання кінця мезозою були менш жорсткими, а відновлення екосистем тут більш швидким, ніж у північній півкулі. Екосистеми навесні уразливіші, ніж восени, коли багато тварин «нагуляли жир», щоби приготуватися до холодного сезону. Водночас навесні запаси жирів дуже низькі, а потреба у виведенні потомства в багатьох видів додатково ускладнює ситуацію.
Особливо вразливими в такій ситуації виявилися всі динозаври, крім птахів, а також птерозаври. Ці групи висиджували яйця довше за птахів, оскільки розвиток зубів ембріона займає помітний час. Птахи, що не мають зубів, і висиджували яйця менший час, не були прив’язані до одних і тих же місць подовгу, і могли вижити навіть у такій катастрофі.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що скам’янілі останки гігантського іхтіозавра — доісторичного морського ящера, який жив приблизно між 90 і 250 млн років тому, виявили палеонтологи у Великій Британії.